Lue keskustelun säännöt.
Voiko fyysinen kiinnostus syttyä vähitellen?
28.08.2014 |
Tapasin kivan miehen, olen häneen henkisellä tasolla ihastunut, mutta fyysisestä puolesta en ole varma. Ystävyys on tietenkin ok, mutta mies on ilmaissut haluavansa kanssani suhteen. Hän ei ole mitenkään vastenmielinen, mutta ei myöskään erityisen haluttava. Onko kenelläkään kokemusta siitä, että fyysinen kiinnostus on syttynyt hitaasti?
Kommentit (2)
Ei välttämättä, se joko syttyy ajan kanssa tai ei ollenkaan. Itse joskus deittailin miestä mikä fyysisesti ei sytyttänyt yhtään, ei siitä sitten mitään tullut loppujen lopuksi. Mutta joskus henkinen yhteys on fyysistä vetovoimaa tärkeämpää, ja jos mies sytyttää henkisesti niin usein kyllä se fyys. kiinnostus sieltä tulee :)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
No me oltiin miehen kanssa ystäviä pitkään ennen kun suhde alkoi. Mies on niiiiin mun kanssa samalla aaltopituudella, tultiin mielettömän hyvin juttuun... Sitten pikkuhiljaa tuli myös se fyysinen puoli kuvaan mukaan. Ja toimii ;)