Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kroppako sekaisin..

Vierailija
21.09.2013 |

Olen 27 vuotias avoliitossa asuva nainen eikä lasten hankinta ole vielä ainakaan ajankohtainen. Kaikki alkoi siitä kun aloitin työt pitkän tauon jälkeen. Kroppa meni ilmeisesti jotenkin sekaisin.

 

Olen syönyt Yasmin merkkisiä e-pillereitä jo vuosia niin että pidän tyhjennysvuodon kaksi kertaa vuodessa runsaiden kuukautisten ja kipujen vuoksi. Koskaan ei ole ollut välivuotoja tai muita ongelmia kunnes nyt. Aloitin työt ja noin 2vk sen jälkeen huomasin että kesken työpäivän tuli kirkasta nestettä alushousuihin holahtaen. Luulin aluksi virtsan karkailuksi, mutta parin päivän päästä olin yhdynnässä mieheni kanssa ja minun oli vaikea kostua mikä on täysin epänormaalia sekä yhdynnän jälkeen tuli alavatsakipu ja veren sekaista vuotoa.. Siitä lähtien (nyt 2vk) on ollut tiputteluvuotoa ja sattunnaisia alavatsakipuja. Pikkuhousunsuojalla pärjään joten menkat ne ei voi olla.

 

Mikähän ihme voi vaivata? Lukenut olen liikaa oireisiin liittyen ja pelkään jo kaikenmaailman syöpiä sun muuta. Hoitaja sanoi että jos toistuu tai pitkittyy pahasti niin sitten lääkäriin.. Tein myös viikko oireiden jälken raskaustestin mikä näytti negaa. Jos olisinkin raskaana niin sen pitäisi kyllä jo näkyä koska edellisestä kerrasta on vierähtänyt 3 vk eli nyt jo 5vk. Kokemuksia kaivataan!

 

 

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi kaksi