Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä Helsingin osasta pääsee nopeiten Nurmijärvelle?

Vierailija
01.09.2013 |

30 min? 40 min? 50 min? tunti? yli tunti? Esimerkit olisivat kivoja...

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

http://www.matka.fi/fi/?aa=100%3At10a3385808a6675233%3AHelsinki%3A500%3A&an=&keya=helsinki&keyb=nurmij%E4rvi&b=482327&bn=&hour=08&min=19&vm=2&day=02&month=09&year=2013&prefer_bus=on&prefer_train=on&prefer_airplane=on&adv=#results

 

Tuon mukaan keskustasta menee tunti (julkisilla), ja reitti kulkee kaupungissa niin, että matkaan pääsee esimerkiksi Pirkkolasta Kehä I:n pysäkiltä ja Kaarelasta (katso kartta ja pysäkkilistus). Helsingissä varmaan menee aikaa juuri keskusta-ajamisessa, joten jostain Kaarelasta, Pohjois-Helsingistä, Nurmijärvelle päässee noin puolessa tunnissa.

 

Pystyt tuohon palveluun määrittelemään tarkemminkin määränpään, kirjasin vain yleisesti 'Nurmijärvi', kun näillä spekseillä mentiin.

Vierailija
2/3 |
01.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannelmäestä pääsee puolessa tunnissa ruuhka-aikojen ulkopuolella. Klaukkaan siitä menee reilu 20min.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
11.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minnehän päin Nurmijärveä? Kunnalla on pituutta neljättäkymmentä kilometriä kanttiinsa. Tuusulanväylää pitkin kulkevilla busseilla pääsee kunnan itä- ja pohjoisosiin, Hämeenlinnanväylää kulkevilla eteläosiin ja keskelle. Kunnan koillisosat tavoittaa parhaiten H- ja R-junilla, joista tosin on muutama kilometri kävelyä, taksimatkaa tai reipasta ravia perille.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän kolme