G: Paljonko maksat kuntokeskuksen jäsenyydestä?
Uusi elämä alkaa (taas) ja pohdin liittymistä kuntokeskukseen. Jäsenyys maksaisi vähän paikasta riippuen 59e - 74e/kk. Kaikkiin kk-hintoihin kuuluu kuntosali ja ryhmäliikunta, osaan myös omaohjaaja ja esim. saliohjelmien teko, osaan ei mitään extraa vaan kaikesta veloitetaan erikseen. Työnantajan liikuntaseteleillä kk-hinnasta saisi aina jonkun verran pois.
Minulla ei ole mitään käsitystä paljonko jäsenyyssalien kuukausimaksu on, siksi kyselen täällä. Paljonko siis maksat ryhmäliikunnasta+kuntosalista ja mitä hintaan kuuluu? Ja kiinnostaisi tiedot vain ns. jäsenyyssaleilta, ei kaupungin/kunnan kuntosaleilta tms.
Kommentit (9)
Eipä ole paljon jäsenyyssaleilla kävijöitä :)
Anyway, mä maksoin 67e/4vkoa, eli yli 70e kuukaudessa. Ihan liikaa. Hintaan sisältyy sali ja jumpat rajattomasti, mutta kaikesta muusta piti maksaa. Irtisanoin jäsenyyden alkuvuodesta, lenkkeilin ja kävin uimassa tämän väliajan ja nyt olen liittymässä toiselle salille, joka maksaa 60e/kk. Siinäkin hintaan sisältyy sali ja jumpat, mutta myös saliohjelmat ja niiden päivitys niin usein kun on tarvis ja omaohjaaja. Lisäksi tilat on paremmat ja viikon ilmaisen tutustumisen perusteella ohjaajat hyviä.
55€/kk jumpat, sali, infrapunasauna, yksi pt-käynti sisältyvät hintaan. Muut maksavat ekstraa.
Maksan jotain vähän päälle 20€/kk, oikea kuukausimaksu taitaa olla 39,90, mutta työnantaja sponssaa tuon erotuksen. Maksu kattaa jumpat ja kuntosalikäynnit.
[quote author="Vierailija" time="05.08.2013 klo 19:37"]
4 jatkaa, Helsinki > http://fitness24seven.com/fi/hinnat/hinnat_ja_jasenyys
[/quote]
Tuolla ei taida olla ryhmäliikuntaa, vai?
Jos asuisin pääkaupunkiseudulla ja haluaisin käydä vain salilla, tuo olisi ihan varteenotettava vaihtoehto. Nyt maksan täällä maakunnassa 57e/kk, sisältää kuntosalin, Les Mills-jumpat monipuolisesti ja crossingin. Liikuntaseteleillä saa kk-maksua vähän pudotettua.
60 e / kk jäsenyydestä johon kuuluu sali, ohjatut jumpat. Salit tilavia, hyvin varusteltuja ja eivät koskaan ruuhkaisia. Pelkästä kuntosalista ei kannata mielestäni paljoa yli 40 e / kk maksaa.