Mitä laittaisit juustotarjottimelle?
En ole mikään expertti asian suhteen, mitkä " sopivat yhteen" . Ostin vaan sellaisia, mitkä miellyttivät:
Ostin manchegoa, vanhaa goudaa ja punaviini-cheddaria.
Lisäksi tarjolle tulee sinihomejuustoa ja brandy-pähkinäjuustoa.
Mitä itse laittaisit?
Kommentit (7)
laita niitä kovia juustoja ja sitten muutamia niitä pehmeitä juustoja. Ja kyllä rasia juustotkin menee. Osassa on kivat väritkin
Aura tietty on oma lukunsa. Jotain musta pekkaa ym voi laittaa. Ei kannata prassailla jos ei itsekkään tiedä noista jutuista
lisäksi laittaisin viinirypäleitä, aurinkokuivattuja tomaatteja, vihreitä täytettyjä oliiveja, suolakeksejä, jotakin hyvää suolaista makkaraa, ja juomaksi viiniä.
laittaisin juustoa juustotarjottimelle
Kuten sanottu, ostin semmoisia, mitkä maistuivat hyvälle. Eikös se ole pääasia. Kai täällä saa jutella vaikka juustoista ilman näsäviisaita kommentteja, kuten tuo viimeisin. Hyvää joulua vaan teillekin!
ap
tavallisen juntin tarjottimella on mustaleima emmentalia, sini- ja valkohomejuustoa, pippurijuustoja ja jotain tuorejuustoa. Eiköhän siihen voi jokainen valita just ne mitkä miellyttää....Hyvää joulua!