Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Asun Keravalla ja lähden ensi viikolla yhden yön hotellilomalle Helsinkiin :)

Vierailija
11.02.2012 |

Tekee mieli jotain arkirutiinista poikkeavaa, mutta ei ole aikaa lähteä kovin kauas reissuun. Päätettiin sitten miehen kanssa (ei lapsia), että repäistää oikein kunnolla ja lähdetään hotellilomalle tuohon 20 minuutin junamatkan päähän Helsinkiin!



Varattiin huone, lähdetään varmaan jo 10 maissa Hkiin, ostetaan vuorokauden matkailijalippu (7e), ajellaan busseilla ja ratikalla ympäriinsä ja leikitään turistia pääkaupungissa. Illalla teatteriin ja ehkä vähän viihteelle, seuraavana päivänä vielä yleistä haahuilua ja jossain vaiheessa päivää kotiin. Ollaan ihan innoissamme, ihan kuin oltaisiin lähdössä kauemmaskin :)

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
11.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

mitä nyt asumme Helsingissä.. Oli piristävä reissu.

Vierailija
2/5 |
11.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me ollaan kans ajateltu että mitä turhaa sitä lähteä lentokoneella kauas varsinkin jos rahatilanne ei ole kaikista paras.

Asutaan 50 km:n päässä Helsingin keskustasta ja mietittiin yhen tuttavapariskunnan kans että jos lähdettäin joku vkl Helsinkiin. Kierreltäis ja vietettäis vaan vapaa vkl.

Kesällä varmaan olis ehkä kivempi lähteä.



Hauskaa reissua teille:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
11.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Asutaan Järvenpäässä ja varattiin miehen kanssa Kämpistä joku pakettijuttu vähän fiinimmässä huoneessa. Mummo tulee hoitamaan lapsia ja me mennään harrastamaan seksiä ja varmaan vähän ihmisten ilmoillakin liikutaan :)

Vierailija
4/5 |
11.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja olemme joskus tehneet hotellireissuja jopa Vantaalle :D



Matka kuin matka, niin kyllä se jo on ihan eri juttu kun saa hotellista herätä ja nousta valmiille aamiaiselle;)

Vierailija
5/5 |
11.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ollaan kanssa testailtu noita hotelleja. Klaus K oli ihana, Hotelli Kämp aika hyvä myös. Ja Helsingissä asutaan. Yö pois kotoa hotellissa on aina tervetullut!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kuusi kolme