Älkää missään nimessä äänestäkö Soinia, se kieltää abortin.
Kommentit (16)
päätöksiin tarvita Timo Soinin mielipidettä.
ja minäkään en hyväksy sitä!
Jos ihminen on tarpeeksii kypsä seksiin, onhan myös tarpeeksi kypsä kantaa seuraukset. olen puhunut ugh
Muuten hyvä, mutta aborttikin on vastuunkantoa.
mut olen pettynyt mieheen. Siks aionkin nyt äänestää Väykkää.
Varmasti äänestän jos vaikka vielä joskus nuo tapot saadaan kiellettyä:)
arvostan hänen suorasanaisuutta ja rehellisyyttä. se ei paljon kuvia kumartele vaan sanoo asiat niin kuin ne on
latelee latteuksia ja sloganeita ja kansa kumartaa. Hoh hoijaa..
Katolisesta uskosta kelpaa aborttivastaisuus, muttei ehkäisykielto. Voisi sitten kumartaa Paavia kunnolla eikä vain puolittain.
arvostan hänen suorasanaisuutta ja rehellisyyttä. se ei paljon kuvia kumartele vaan sanoo asiat niin kuin ne on
eikä se ole hyväksyttävää
sitä enemmän suosittelen nuorille aborttia.
T: koulun terveyden hoitaja
paavia kumarra, vaan Jumalaa. Raamattu on se joka ratkaisee, ei mikään hiton palli-paavi. Ne on Soinin elämämarvoja, hyväksyipä muut sitä tai ei, mutta ainakin hän puhuu rehellisesti omista arvoistaan, eikä mieti mitä muut ajattelee. Minusta siinä ei ole mitään väärää. Jokaisella on oikeus mielipiteeseen.
Minusta on outoa, että hän yhdessä haastattelussa sanoo, ettei abortinvastaisuus ole hänen kantansa, vaan hänen uskontonsa kanta. Miksei sitten hyväksy kaikki uskonnon kantoja? Miksi ehkäisy käy (koska mikä hän on vahtimaan mitä kukakin makuuhuoneessaan tekee), muttei abortti tai naispappeus tai esiaviollinen seksi?
ei Soini paavia kumarra, vaan Jumalaa. Raamattu on se joka ratkaisee, ei mikään hiton palli-paavi. Ne on Soinin elämämarvoja, hyväksyipä muut sitä tai ei, mutta ainakin hän puhuu rehellisesti omista arvoistaan, eikä mieti mitä muut ajattelee. Minusta siinä ei ole mitään väärää. Jokaisella on oikeus mielipiteeseen.
Älkää missään nimessä äänestäkö Soinia, se kieltää abortin.
Kansanedustajana Soini voi tehdä lakialoitteen, presidenttinä voi vain hylätä lakiesityksen, joka hylätessäkin palautuu vain valtioneuvostoon uuteen käsittelyyn.
mut olen pettynyt mieheen. Siks aionkin nyt äänestää Väykkää.
antanut asioiden vielä hautua, antunut kuitenkin näyttöä että hänessä on MUNAA (vilauttelematta sitä kuitenkaan lööpeissä).
"respectii" siinä on mies niin kun pitääkin
sen sijaan esiaviollisen seksin ja abortin kieltää. sama se mitä paavi sanoo, paavi ole Jeesus tai Jumala
Hänellä on samanlainen oikeus henkilökohtaiseen mielipiteeseen kuin Haavistolla olla homo ja Arhinmäki saa ihailla Teemu Mäkeä yms.
Suomen aborttilaki ei tule koskaan muuttumaan.HAllitus ei salli sitä.