Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tarja Halosen viimeinen uudenvuodenpuhe, ONNEKSI

Vierailija
01.01.2012 |

Presidentin uudenvuoden puheen sisältö . Suvaitsevaisuus.



Meidän pitää nurkumatta elättää vaikka velkarahalla kaikki tänne tulijat sekä mielellään myös etelä-Euroopan korruptoituneet kehitysmaat.Avustksia pitää myös jakaa niitä tarvitseville kaikkialle maailmaan. Työuria suomessa on syytä pidentää ja paljon, lisäksi veroja on korotettava tänä ankeana aikana ja mielellään myös YLE-veron kaltaisia piiloveroja on saatava lisää.



Vankilat ovatkin Suomessa loistavia jo, mutta sinne on syytä saada lisää suomalaisia, koska nyt vankiloiden huoltosuhde on väärä.



http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/20126-ulkomaalaiset-viihtyvat-…

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
01.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja toivottavasti emme kuule ko. akasta enää ikinä.

Vierailija
2/4 |
01.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomessa on ollut kolme presidenttiä putkeen demareita, korruptoituneita ns Neuvostoliiton ja valtamedian ystäviä. Toiminta ja taustojen intressit ovat olleet aika samanlaisia kuin Neuvostoliitossa aikoinaan. Suomessa loppuu nyt yksi aika (ellei Lipposta sitten valita), Suomen presidentiksi tulee oikeasti kansan presidentti, kansan valitsema ilman likaista mediapeliä ja taustalla hääräävää sisäpiiriläisten rengasta. Stasi ja KGB ovat toivottovasti Suomen osalta historiaa!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
01.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hommafoorumin raukat muukalaiskammoiset pellet mammapalstalla:) Lieneekö itse neiti halla-aho? Ei mitään uttaa uuteen vuoteen siirryttäessä:D

Vierailija
4/4 |
01.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

On ollut suomalaisilla juuri sellainen pressa kuin ovat ansainneet. Onnea teille kaikille. Virallisesti kuuluisi olla jopa mielipiteenvapaus. No ette te sellaista tarvitse, tollot.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän viisi