Inhoan suihkussa käymistä!
En tietenkään peseytymistä, mutta suihkussa käyminen tässä kamalassa kämpässä... hirveä suihkukoppi.. aina kylmä sieltä poistullessa... vesi, jonka lämpötila vaihtelee kylmästä kuumaan jne.. Onneks muutetaan pois tästä läävästä.
Kommentit (9)
On tosi inhottavaa sulkea se hana ja jäätyä heti pystyyn.
Onnellisempia suihkuja jatkossa:D
ihan kamala suihku. Säädöt on ihan päin helvettiä, jos pikkasen koittaa kääntää vettä lämpimämmälle ni kohta tulee jo about kiehuvaa vettä. Toisinaan saa sitten vääntää puoli kierrosta eikä mitään tapahdu.
Höyry ei myöskään häviä sitten millään, vaikka kävisi 5 minuutin pikasuihkussa ni koko kylppäri on seruaavat kaksi tuntia ku höyrysauna :/
suihkussakäynti on lähes mahdoton ajatus.. mistäköhän se muuten johtuu?
Tuntuu välillä niin isolta operaatiolta ettei usein millään huvittaisi mennä suihkuun.
Että se voikin olla työlästä!
peseydyin tosi harvoin. Mua inhotti märät hiukset suihkun jälkeen.
suihkussakäynti on lähes mahdoton ajatus.. mistäköhän se muuten johtuu?
Kerrostalossa se oli aina tympeää kun joutui käymään vain suihkussa. Nyt onneksi on myös sauna joka tekee asiasta sata kertaa mieluisamman.
Oletko koittanut jättää ovea raolleen/auki? Täällä toimi, tai ainakin efekti lähtee nopeammin. :)
pesee itsensä suihkusaippualla päästä varpaisii, dödö kainaloon ja hyvältä näyttää...
itse: shampoo, hoitoaine, kasvojen puhdistus, muut pesut.. suihkun jälkeen hirveä rasva- ja putelirumba, hiuksiin jotain tököttiä jnejne.. blääh.
Tuntuu välillä niin isolta operaatiolta ettei usein millään huvittaisi mennä suihkuun.