Olenko mielestänne outo?
Siis parisuhde ollut miehen kanssa aivan loppusuoralla ja puhuttu on enää lasten asioista keskenään. Nyt sitten paljastui, että mieheni oli hakenut lohtua muualta eli toinen nainen oli ollut hänellä n. kuukauden.
Olen ollut asiasta aivan raivona ja pettyneenä mieheen, vaikka tilanteemme on ollut kehno, seksiä ei pariin vuoteen ainakaan ole ollut. Kumpaakaan ei ole kiinnostanut tarpeeksi.
Silti mustasukkaisuus iski samantien mulle ja haluan pitää mieheni, vaikka alussa olin heittämässä häntä pellolle. Mies haluaa myös jatkaa ja yrittää uutta alkua, lapset myös tietenkin vaikuttavat paljon asiaan.
Vaikka asiasta ei vielä ole kulunutkaan kauaa ja miestä en ole halunnut vuosiin, aloin tuntea yhtäkkiä outoa himoa häntä kohtaan.
Siis olenko omituinen, samalla aivan raivoissani ja pettynyt, mutta sitten iski tämä halu, jota en ole miehelleni sanonut. Nukutaan nyt eri huoneissakin.
Kannattaako mielestänne nyt yrittää tehdä aloitetta seksin suhteen vai odotella vielä kaikkien asioiden selkiintymistä.
Kommentit (10)
että miehellä on ollut tämä hoito. Voithan sinä miehesi kanssa seksiä harrastaa ja tavallaan "kostaa" nyt sitten takaisinpäin tälle hoidolle, mutta parempi varmaan olisi ihan rauhassa miettiä onko tämä sinun ja miehesi suhde ihan oikeesti pelastamisen arvoinen.
Ollaan nyt keskusteltu tosi paljon asiasta ja miestä kaduttaa ja on pahoillaan. Tavallaan ymmärrän miehen teon, koska hän on läheisyyttä paljon kaipaava ja jotenkin asiamme vain pikkuhiljaa lasten myötä ajautuivat tähän jamaan. Ja miehelle on kuitenkin tärkeintä, ettei lasten perhe hajoaisi, joten hän ilmeisesti päätyi ratkaisuunsa. Minkä myöntää olevan tosi väärin.
Ehkäpä kannattaa odotella tosiaan jonkin aikaa, mutta ajattelin, että jos tämänhetkinen halu johtaisikin pysyvään kipinään. Vaikeaa on...
ja sitä että miehesi kelpaa muillekkin.
Olen itse vastaavassa tilanteessa aloittanut aktiivisesti lämmittämään suhdetta uudestaan. Jälkikäteen voin sanoa, että toimin niin vain ja ainoastaan siksi, että ex:llä oli ollut tämä toinen. Minusta sinun kannattaisi miettiä voitko antaa anteeksi ja (yrittää) unohtaa tapahtuneet vaiko et? Jos voit aloittaa puhtaalta pöydältä, toivoa on. Omalla kohdallani tämä ei onnistunut. Ja et ole ollenkaan outo.
Itse olen avioerolapsi ja se oli aivan kamalaa, kun faija muutti pois. Paljon jouduin olemaan yksin kotona ja inhosin jokaista äitini miesystävää.
Lapset on sen verran tärkeitä, että heidän takiaan yritetään. Teko ei varmasti koskaan unohdu, mutta yritän antaa anteeksi. Jos mies vielä tekee saman tempun, niin sitten ero on varma asia. Ihan lattiarätiksi en ala kuitenkaan.
Itse olen avioerolapsi ja se oli aivan kamalaa, kun faija muutti pois. Paljon jouduin olemaan yksin kotona ja inhosin jokaista äitini miesystävää. Lapset on sen verran tärkeitä, että heidän takiaan yritetään. Teko ei varmasti koskaan unohdu, mutta yritän antaa anteeksi. Jos mies vielä tekee saman tempun, niin sitten ero on varma asia. Ihan lattiarätiksi en ala kuitenkaan.
miehesi elää selibaatissa, kun et ole halunut häntä 2 vuoteen? Mikäs ihme sitten tuo on, että hänellä on ollut lohduke. Olet epäoikeudenmukainen. Sitten kyllä rupeaa kiinostamaan, kun huomaat, ettei mies ollutkaan tylsä varma nakki. Hyi häpeä!
Jatkakaa vain, mutta muista että jos sovitte aloittavanne puhtaalta pöydältä, niin et saa tulevissa riidoissa vetää tätä naikkosta esiin. Niinkuin itsekkin sanoit myös sinun käytöksesi johti tähän tilanteeseen.
Alkakaa uudestaan nauttia toisistanne, muistelkaa mihin aikoinanne toisissanne rakastuitte. Laittakaa lapset mummolaan ja lähtekää yhteiselle lomalle jne jne :) Moni ei pääse kokemaan tuota ''vastarakstumisen'' tunnetta montaa kertaa!
Jos mies vielä tekee saman tempun, niin sitten ero on varma asia. Ihan lattiarätiksi en ala kuitenkaan.
Jos sinä vielä teet saman tempun ja pidät miestä lattiarättinä? Et anna seksiä, etkä muutenkaan halua, onko ero silloinkin selvä?
Haluttomuus on ollut molemminpuolista. Sitä on kai vaan toisen huonot puolet pikkuhiljaa syrjäyttäneet omassa päässä ne hyvät puolet, miksi alun perin alottiin olemaan yhdessä. Nyt yritetään ja molemmat yrittävät parantaa kommunikointia ja kaikkea muutakin.
Johtuukohan tämä siitä, että huomasin miehen kelpaavan myös jollekkin toiselle?