Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Etsin kannustavaa laihdutussivustoa.
30.09.2010 |
Olen herkkä ja itseni vihaamiseen taipuva. Kun tuntuu ettei homma suju, niin heitän hanskat tiskiin inhoten itseäni entistä enemmän.
Kaipaisin kannustavahenkistä nettisivustoa jolla voisi käydä itseään tsemppaamassa. Tietäisikö teistä kukaan sellaista?
T-110kg turhake
Kommentit (2)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Se on toimiva, ilmainen ja suht helppokäyttöinen. Keskusteluihin en ole hirveästi osallistunut, mutta voisin kuvitella, että tsemppiä löytyy kyllä.
Sun ongelmahan on paljolti myös korvien välissä, eli ensin kannattaa katsoa peiliin ja pohtia, miksi ajattelet itsestäsi näin. Älä myöskään odota, että laihtuminen tapahtuu ilman työtä tai käden käänteessä. Varmaa kuitenkin on, että kun jaksaa tehdä töitä, niin tuloksetkin näkyvät. Ja mielestäni tulokset ovat juuri se paras motivaattori. Ota pieniä askeleita, vaikka kilo kerrallaan. Elämäntapamuutoksiakaan ei kannata kiirehtiä: yksi askel viikossakin on jo hyvä harppaus parempaan suuntaan. Tällä viikolla esim. lisäät lounaalle ja päivälliselle hedelmän tai tuorepalan, ensi viikolla keskityt ruokailun säännöllisyyteen, sitä seuraavalla viikolla tsekkaat että proteiininsaanti on kunnossa jne.
Kovasti tsemppiä!