Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Pyykinpesukone

31.10.2005 |

Pitäisi ostaa uusi pesukone. Täällä on kovasti kehuttu LG:tä, mutta se on meille aivan liian iso. Pystytykö suosittelemaan omaasi tai oletko äskettäin lukenut jotain testejä. Kaikki kommentit tervetulleita, että vähän pystyisin valmistautumaan ennen kauppaan menoa.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
31.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaikki nämä vuodet vaikka pyykkiä pestää 1-2 koneellista per päivä. Ei ole halvin mutta suosittelen.

Vierailija
2/4 |
01.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä taas on Siemensin kone - ostettu 99 syksyllä eikä ole temppuillut kertaakaan - muutettu sitä on kaksi kertaa. Käytetään usein ja pesee ihan hyvin... :-)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
04.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä oli ulkomailla asuessamme 9v Miele ja ainoa huono puoli siinä oli, että lopussa luukun avaus meni rikki. Siinä oli napilla avaus.



Suomessa ostimme sitten Siemensin WLX:n ja se on kyllä tosi hyvä. Kannattaa kiinnittää ehdottomasti huomiota energialuokkaan, pesutehoon ja vedenkulutukseen ja tietty pesuaikakin on tärkeä. Tuo meidän kone on joka luokassa A:ta ja pesuaikakin on vaivaiset 45-1h17min. Markettien halpakoneet on mitä on, en suosittele. Me saimme oman Siemensimme 200 euron alennuksella, kun tingittiin. Kannattaa miettiä valmiiksi mitä ominaisuuksia haluaa ja mitä haluaa siitä maksaa, niin kyllä myyjät auttavat eteenpäin.

Vierailija
4/4 |
05.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on Miele, eikä ole tarvinnut korjata kuten halvempia merkkejä. Tehokas linkous on plussaa ja erittäin hiljainen ääni. Suosittelen (samoin kuin kuivausrumpua ja tiskikonettakin)!