Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

1 vuotiaalle tekemistä sisälle???

Vierailija
24.08.2010 |

Apua tarvitaan! Meillä kaatuu seinät päälle, kun ei pääse ulos!! Ulkona tuo jätkä jaksaa aina touhuta iloisena ympäriinsä, mutta sisällä ei tee muuta kuin HUUTAA ja kiukkuaa, vaikka yritän mitä. Vinkkejä miten saisin tuon rauhoittumaan ja leikkimään sisäleikkejä??

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
24.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

majojen/tunneleiden tekemistä ja niissä ryömimistä, yhdessä jumppaamista/tanssimista... käytä mielikuvitustasi.



Miksette muuten pääse ulos?

Vierailija
2/4 |
24.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Heti jos istun kahville tai koneelle, alkaa vinkuna.

Niin kauan kuin siivoan, tiskaan, petaan, silitän, tykkää katsoa ja touhuaa omiaan: harjaa lattiaa, pyyhkii pölyjä omalla rätillä, penkoo lelulaatikkoa.

On kiinnostunut väriliiduista ja värityskirjoista.

Usein istutaan pöydän ääreen värittelemään tai minä piirrän ja poika yrittää matkia.

Tosi hyvin pysyy jo kynä kädessä ja tähtää kuvion sisälle :)

Isot Legot on myös pop. Esim. teen junaradasta ympyrän ja poika istuu siinä keskellä kuljettaen junaa radalla ja tunnelin läpi.

Osaa myös rakentaa tornia palikoista itse.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
24.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se on ainakin meillä ollut huippu mielenkiintoista :) Eli kaikki keittiökapustimet, pyykkipoikakopat, erinäiset tilpehöörit (kunhan ensin olet tarkistanut ettei siellä ole mitään teräviä veitsiä eikä pientä tavaraa joka voi mennä kurkkuun) joita saa kaivella ja tutkia... Siinähän se aika rattoisasti vierähtää :)

Vierailija
4/4 |
24.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos vinkeistä. Ulkona siis sataa vettä ihan liikaa :(. Meillä en saa tehdä mitään muuta kun istua pojan vieressä tai pitää sylissä, jos yritän tehdä kotihommia alkaa järkyttävä itku! Kaappejen raiavusta voisin kokeilla :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kaksi kuusi