Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mitä vauvalle päälle??

Vierailija
29.08.2010 |

Eli mitä puette vauvalle päälle näillä keleillä ulos lähtiessä?(vauva nyt 3kk) Tytölle tulee helposti hiki,joten olen ihan pihalla että mikä olisi sopiva vaatemäärä esim. vaunukävelylle.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
29.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

että pehmeiden sisävaatteiden päälle esimerkiksi vanuhaalari tai joku muu pehmoinen. Myssy päähän, kädet peittoon. Sitten pistäisin äitiyspakkauksen pussiin, jonka kiinninäisyyttä vois sitten säätää.



Riippuu tosi paljon tuulesta tarvitseeko juuri mitään vai tosi paljon. Ottaisin ehkä vaunuun mukaan kanssa jonkun viltin varmuuden vuoksi, mutta todennäköisesti sitä ei tarvitse ja ehkä ei tarvitse edes sulkea äitiyspakkausen pussia. Sitten vain välillä kokeilisin vauvan niskaa onko se lämmin, kylmä tai hikinen.

Vierailija
2/4 |
29.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

tosiaankin olla noita peittoja, niitä on helppo lisätä tai vähentää!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
29.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

rattaissa pitkähihainen body, potkarit ja päällä lämmin pehmoinen haalari jossa tossut ja tumput.

Ja huppu päässä. Oli noin + 10 astetta ja oli sopivasti vaatetta. :)

Vierailija
4/4 |
29.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oli edellispäivänä päällä body ja housut sekä kevyt haalari, pipo ja tumput, sitten äitiyspakkauksen makuupussi mutta vetoketju täysin auki. Ja hikinen oli selästä, hiuksetkin kosteat. :(



Eilen laitoin sitten ilman sitä makuupussia ja vähän parempi mutta edelleen vähän kostea selkä. Juuri mietin, että jos laittaisin vaan villatakin/ohuen puseron sisävaatteiden päälle ja poika makuupussiin. Olisiko sitten sopiva? (niin, ja tumput tietty ja pipo) Mutta tuntuu kamalan vähältä, kun ajattelee, että +10 asteessa itselläkin on kunnon takki päällä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme kahdeksan