Millaisia raskausoireita teillä ollut viikoilla 10-20 ?
Kommentit (4)
mennään rv 20+3 ja suoraan sanottuna ei niitä oireita ole nyt moneen viikkoon ollu oikeen minkäänlaisia ja hyvä niin kun jaksaa paremmin puuhastella :)
Nukkumaan edelleen menen tosin kymmenen aikoihin kun se uni vaan tulee yllättävän ajoissa ja kerran tulee juostua yöllä vessassa ja tuo asukki potkii joka päivä kun istun tai makaan.
Joskus saattaa alavatsaan koskea kun kasvaa tuo pötsi ja kohta ihan jumalaton, mut ei niin pahemmin oireita ole..
Se huonovointisuus oli muutenkin vähäistä mut ne loppu siellä rv 12-15 ja tän jälkeen alko nämä muutki oireet hälvetä.
Iskias alkoi kiusata samoin satunnainen närästys. Yöunet olivat aika huonot, mutta niin ne olivat raskaudenkin alussa. Toisaalta vatsan kasvaessa oli vaikea löytää hyvää nukkuma-asentoa.
Ja sitten rv 23 alkoi mahakin kasvaa.
kohdun kannattimien kivut, liitoskivut, vauvan liikkeet.