Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko liikkeellä jotain flunssaa, johon liittyy vatsakipua?

Vierailija
25.09.2009 |

Lapsi on ollut vähän flunssainen viikon verran. Flunssa on ihan pelkkää nuhaa vaan ja lapsi on ihan pirteä. Ongelmana on selittämätön vatsakipu, jota lapsi on valitellut jo monta päivää, välillä itkeskellenkin. Panadol on auttanut kipuun ja vatsa on toiminut normaalisti. Onko siis liikkeellä jotain nuhatautia, johon vatsakipu liittyy, vai oliskos sitten kuitenkin jotain ruoka-aineongelmaa?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
25.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset


Sama flunssa/ripuli/vatsakipu kiertänyt jo puolisukua. Kestää noin 2 viikkoa.

Vierailija
2/5 |
25.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

on vaan kuume, flunssa ja kauhee räkätauti mut liikkeellä on näitä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
25.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osa on siinä saanut ripuli/oksennus/vatsakipuoireita.

Vierailija
4/5 |
25.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikös ne suurimmat oireet ole nuha, yskä ja se korkea kuume minkä takia sinne hoitoon olis syytä lähteä... tuskin kannattaa maalata piruja seinille ja pelotella heti äitejä et olis tuota kyseistä sikaflunssaa heti..

Vierailija
5/5 |
25.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

että jos kyseessä olisi joku tosi akuutti vatsan alueen ongelma, niin miten se näkyisi? Vatsakipu kun nyt on vähän tollasta, että sitä voi valitella, vaikkei oikein tiedä missä ongelma on. Pelottavaakin toisaalta. Lapsi on 4-vuotias eikä siis osaa selitellä kipuaan. Masu on vaan kipeä.



ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä kolme