Hemmetin helteet! En jaksa yhtään!
Ensimmäinen kunnon kuuma päivä ja olen ihan loppu! Kuljen ilman vatteita, en jaksa tehdä mitään, ärjyn ja tiuskin lapsille, ruokaa ei pysty syömään jne. Ja ei, en ole ylipainoinen, lihava läskikasa, vaan 56kiloinen 158centtinen nuori ja hyväkuntoinen.
Miten hitossa voi nää ottaa niin voimille??! Kauhulla odotan huomista ja tulevia päiviä..=(
Kommentit (6)
Lämpötila kiikkuu yli 30 viikosta toiseen. Viimeksi taisi sataa toukokuussa. Ehkä tämä helpottaa lokakuussa=(.
en ole koskaan pitänyt kesästä, lapsuutta lukuunottamatta. tuntuu että helteet pahenee aina vaan...
olen itekin pieni, enkä lihava, mutta en vaan jaksa. kämpässä kaikki varjonpuoleiset ikkunat auki, tuulettimet huutaa ja itsellä vain alushousut ja toppi. ulos ei voi kuvitellakaan menevänsä, paitsi johonkin puun alle istumaan siksi aikaa että muksu voi vähän ulkoilla.
..olen tyytyväinen ettei helteitä ollut lomani aikana, vaan ne alkoivat vasta kun tulin töihin, mikäs täällä on ollessa ilmastoidussa toimistossa.. :) Onneksi kotonakin on ilmastointi, mutta silti.. auringossa ei jaksa olla yhtään!
t. rv 33+0
Mutta ei sentään noin koville ota, ei alkuunkaan. Hyvä, että ne tuli näin loppukesästä. Tietää ainakin, ettei niitä voi kuukausikaupalla jatkua.