Lue keskustelun säännöt.
Huutiksesta: Kannattaako?
06.08.2007 |
Olen tässä jäämässä työttömäksi ja tavaraa on kertynyt aika lailla... Viimeksi olen myynyt kirpparilla 6-7 v. sitten. Eli maksaako vaivan? Kuinka paljon käytätte aikaa huutiksessa esim. tavaroiden myyntiin laittaminen, huutojen seuraaminen, toimittaminen jne. Paljonko kauppoja tulee esim. viikossa?
Kommentit (3)
itse myyn huudossa lähinnä lastentarvikkeita, ja lasten hyväkuntoisia merkkivaatteita. Ne menevät lähes aina hyvin kaupaksi.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
vie vaan aikaa, itse laitoin vaatteita, kuvien pienennys ja tekstien kirjoittelu vei monta tuntia.
itse olen myynyt lapselle pieneksi jääneitä vaatteita kohta vuoden. Eniten aikaa vie ilmoitusten kirjoittelu, ainakin minulla kun haluan ilmoituksista erottuvia. Tavara vaihtaa omistajaa hyvin, huonoa en edes myy. Lähetyksiä viikossa jopa kymmen kunta. Jotku postittaa kerran tai kaksikertaa viikossa, itse vien samantien postiin kun maksu on tullut. Kaikki on sujunut tosi hienosti vaikka joukossa on hupihuutajiakin jotka aikaansa tappaakseen tekee kiusaa. Onneksi tuokin on häviävän pieni prosentti muuten niin sujuvista kaupoista:) Suosittelen!