G: Keräätkö kesäisin miesten katseita? Ikä, siviilisääty, kuvaile hieman ulkonäköäsi :) Onko lapsia?
Kommentit (16)
ja juu, lasten kanssa liikkuessa kerään yhtä lailla katseita. Vaatetuksellakaan ei tunnu paljon olevan merkitystä.
Tai joskus joku vanha ukko hymyilee,ei muuta. Olen 25v äiti,normaalivartaloinen,iloinen,vaalea,isorintainen,pitkähiuksinen. Olen 180cm pitkä. Ehkä miehet eivät pidä näin pitkistä?
Ai niin joo,ulkomaalaiset miehet saattavat ehdotella jotain kaupungilla.
Olen naimisissa.
millainen ihminen muka kerää katseita? Siis onko tää joku omassa päässä oleva juttu, kun itse ainakin olen aina niin omissa maailmoissa etten ikinä huomaisi vaikka joku sormella osoittelisi, tai sitten olen vaan näkymätön. Katsotteko sitten jatkuvasti ympärillenne että huomaako joku vai?
Ja ne ulkomaalaiset miehet vonkaa kaikkia naisia, ei lasketa niitä.
Ja he todellakin laskevat katseita!
lihoin ja ulkonäköräjähti muutenkin lasten myötä. Se huomaa sitten kun se on ohi.
Lenkkeilessäni: siis shortsit ja t-paita, lippis päässä...
Kaupungilla: Farkkuhame, sandaalit ja t-paita
Ravintolassa: Farkut, toppi, sandaalit
Ja minä 172 cm 75 kg, ikää 40+ kroppa tiukka ja lihaksikas, kapea vyötärö, pyöreä peffa
Vierailija:
millainen ihminen muka kerää katseita? Siis onko tää joku omassa päässä oleva juttu, kun itse ainakin olen aina niin omissa maailmoissa etten ikinä huomaisi vaikka joku sormella osoittelisi, tai sitten olen vaan näkymätön. Katsotteko sitten jatkuvasti ympärillenne että huomaako joku vai?
Siis huomaahan sen jos joku katsoo, ainakin minä sen tuntee nahoissaan, ainakin minä. Olen aina tuntenut jos joku on katsellut tavallista pidempään oli sitten nainen tai mies... Tuntuu sellainen inhottava olo
kyllä sitä nyt normaali muut ihmiset huomioiva ihminen tajuaa jos vastaantulija katsoo pitkään jopa tuijottaa. Ettekö te muka näe mitään tai ketään kun kaupungilla liikutte? Ette siis tervehdi vastaantulevaa naapuria tai ystävää? Itselläni on itsetunto kohdallaan, eikä mitään tarvetta kalastella katseita. Huomaan silti kun minua katsotaan, en tietenkään jokaista, mutta näkeehän sen nyt hyvänen aika.
Enkä ole mikään pissis, pukeudun siististi ja tyylikkäästi, naisellisesti kuitenkin. Pitkät hiukset ovat useimmiten kiinni ja meikiksi riittää ripsiväri, meikkipuuteri ja huulikiilto. Ja kyllä, minua katsotaan ja paljon.
Vaalea pitkä tukka, 163cm/55kg, muodokas, kasvot sievät.
Nuorempana kyllä keräsin mutta nykyään harvemmin. Tosin sen huomaa kyllä että jos on iloisella päällä niin se iloisuus säteilee ja silloin saa katseita ja hymyjä, oikeastaan niin naisilta kuin miehiltä yhtä lailla. Joskus jotkut vanhemmat miehet hymyilee muuten vaankin, harvemmin tosin.
Olen 5 lapsen äiti, ikää 40+, vaaleahkot hiukset, en jaksa meikata kaupungille, pyöreähkö olen ja pienirintainen mutta peppu on melko hyvä (heh) ja käytän ihan esim suoria housuja tai sortseja tai hametta sekä marketti t-paitaa kaupungilla kävellessäni. Eli aivan tavismamma ei tässä tapauksessa ole mikään katsemagneetti.
Olen 29 v., vaalea, hyväkuntoinen ja kiiltävä tukka, kaunis iho, treenatu, hoikka kroppa + sopivasti muotoja. Olen 165 cm, paino jotain 50 kg vähän päälle. Etenkin kun mulla on aurinkolasit päässä, miehet käy ihan kuumana...:D
Muistan kuin eilisen päivän, kun todella hyvän näköinen mies tuli vastaan, eikä katsonut minua, vaan ohitseni.... Se oli kovaa, sillä sitä ennen keräsin kyllä katseita. Siitä se pikkuhiljaa vain loppui.
jaksaa nyt tämmöstä jauhaa täällä!!!! ei riitä sanat kuvailemaan teidän lapsellisuutta. kaikki katsoo kaikkia oli sitten ruma tai kaunis, laiha tai lihava.. jokainen voi vaan päässään kuvitella olevansa niin kaunis että he katsovat.. onko mieleesi juolahtanut että vaikka oletkin kaunis, he katsovat ehkä että; ompas hieno paita tai voi kun on liian iso nenä noin pieniin kasvoihin.. tai tuo on tutun näköinen.. naurattaa akkojen luulot jne....
itsekkin nainen
mutta eipä siihen sen kummempaa tarvitakaan.
26-vuotias, kaksi lasta,
hoikka mutta muotoja on, vaalea, nätit piirteet, pilkettä silmäkulmassa. Kerään miesten katseita myös kun liikun lasten kanssa... aika jännää sinänsä.