Korvatulehduksesta...
Lapsi valitti korvakipua. Ei kovaa koske´ja nyt vasta nukkumaanmennessä koskee. Torstaina olisi lääkäri, odottaisitteko sinne asti?
Kommentit (3)
Lapselle siis yöksi kohoasento, puhelinluetteloita vaan sängyn jalkojen alle. Anna kipuun sen ilmaantuessa särkylääkettä ja hae luontaistuote kaupasta Frantsilan Karvakorva ja ratamouutetta jota sivellää korvalehteen korvakäytävän suulle. Ratamouute poistaa kivun kun sitä tiputtaa pumpulituppoon ja laittaa tupon korvan suulle. Silputusta sipulista sideharsossa sängyn reunalla monet ovat myös saaneet apua.
Ja meillä korvat on parannettu usein myös aivan homeopaattisilla aineilla (homeopaatin määräämänä). Vaihtoehtoja on monia eikä antibiootit ole aina niitä aivan ensimmäiseksi kokeiltavia, tosin jos muut eivät auta niin silloin välttämättömiä.
Toki huomenna lääkäriin jos on kovin kipeä, mutta jos ei voidaanko odotella torstaihin? Kun viimeksikin oli vaan alkava tulehdus johon ei lääkäri olisi antanut antibioottia ellei olisi ollut leikkausaika tulossa.
Ei tarvitse yötä vasten lääkäriin lähteä. Anna parasetamolia!!