Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Maksulliset naiset

Vierailija
17.10.2006 |

Olen tapaillut mukavaa, komeaakin, miestä jokusen kuukauden. Hän on noin 30-vuotias.



Eilen sain tietää että on käynyt joskus maksullisissa naisissa. Minulle asia oli järkytys. Maksullisissa? Miksi? Sääli, inho, oksetus, viha koko skaalan kävin läpi. Minäöö en itse hyväksy ihmiskauppaa enkä todellakaan haluaisi että sitä kannustetaan.



Järjellä jos ajattelen : Mitä merkitystä sillä on mitä on tehnyt ennen minua, tärkeintä on se mitä tekee tällä hetkellä.



Tunteella ajatellen: minun sängyssäni huorissa käynyt mies, mitä se kertoo ihmisesta? Mitä se kertoo minusta js sellaisen pidän? Oksetus, tautiriskipelko jne...



Mielipiteitä, please.

Kommentit (54)

Vierailija
1/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se on jotenkin niin säälittävää. Eikö tyyppi onnistu saamaan ilmaista pimppaa kun siitä pitää maksaa?

Vierailija
2/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mistäs tiedät, millaisia miehen muut seksikumppanit ovat olleet, ehkä heidänkin sisällään on ollut joku mielestäsi ällöttävä ihminen.

Ei se ihmisestä tee huonompaa, jos on maksullinen nainen. Sukupuolitauti voi olla muillakin kuin huorilla.

Mutta mikäli asia sinua niin painaa, niin tiedät mitä tehdä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

itsekin mietin. En minä ole koskaan joutunut seksistä maksamaan, ja kuvittelisi että tämännäköinen mies saisi ilmaiseksikin. Joka taasen huolestuttaa enemmän -> onko kyse siitä vallan tunteesta, halusta alistaa? Ei yhtään enempää sekään lämmitä mieltä...



" Kokeilunhalu" oli kuulemma ollut motiivi... Juupa joo... Ei oikein paremmin pystynyt asiaa selittää, kun kysyin " miksi?"



Ristiriitaiset tunteet itsellä...

Vierailija
4/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

No, se on yksi ajatus monen muun asian kanssa, mikä ällöttää, valehtelematta. Sama vako satojen, tuhansien misesten jäljiltä ja siktten se " oma muna" ja sitten minä... Itsekäs tapa ajatella? Kyllä. Sekin on valehtelematta käynyt mielessäni.



Yhdenillanjutuista se erotus nimenomaan on siinä (mielestäni) että kummatkin vapaasta tahdosta siinä ilmaiseksi, kummatkin tasa-arvoisessa asemassa, ketään ei osteta. Itsekin olen yhdenillanjuttuja harjoittanut, ja se ei ole mielestäni väärin jos molemmat tietävät jutun juonen, kukaan ei tee sitä elääkseen vaan ihan oikeasti omaksi ilkoseen/häpeäkseen.



-aloittaja-

Vierailija
5/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei se ajatus jonkun ihmisen " ällöttävyydestä" ole se paha asia. Vaan nimenomaan se, että minun mielestäni ei oikein voi verrata seurustelukumppania ja huoraa keskenään... Seurustelukumppani kuitenkin ihminen josta oikeasti välittää, huoran on ostanut hetkeksi itselleen. Se ajatus siinä hieman tökkii.



Onpas vaikea selittää...



-aloittaja-

Vierailija
6/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä aluksi olin vähän järkyttynyt, kun kertoi, mutta onko sillä kuitenkaan mitään merkitystä.

Minä en ajattele miehiä niin, että he olisivat säälittäviä, kun ei ilmaiseksikaan saa. JOTKUT miehethän ajattelevat, että pääsevät näin helpommalla, kuin että ensin tarjota naiselle ruokaa ja juomaa ja sitten kaiken maksamisen jälkeen ehkä voi saada.

Miehet ovat vähän yksinkertaisia, he eivät välttämättä ajattele kokonaisuutta kun tekee mieli.

Tuli vaan mieleen,että olisiko asia niin paha, jos nainen olisi ostanut mieheltä seksipalveluja? Pidettäisikö häntä ällöttävänä jne?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

se helppous. Ja toki itsekin joskus leikitellyt ajatuksella mieshuorasta. Tietenkin. Olen seksuaalinen olento joka oli sinkkuna jonkun aikaa. Ajatus helposta seksistä, ei tarvitsisi lupailla kahveja, täyshoito kerralla, teknisesti hyvä suoritus ja kestävyyskin varmaan ihan hyvä.



Sitten alan asiaa ajattelemaan hieman pidemmälle.

a) miten oman turvallisuuden laita?

b) onko tämä sellainen asia, josta voisin olla ylpeä jälkeenpäin?

c) onko tämä selainen asia, jonka toivoisin olevan yleisesti suotava asia?

= en siis päädy sellaiseen miehen esineellistämiseen.



Näin minä ajattelen.



-aloittaja-

Vierailija
8/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

haluaisin vilpittömästi kysyä -> onko asia sinulle nyt ok?



Onko suhteenne ollut hyvä, tasapuolinen? Kaiken kaikkiaan normaali? Voitko sanoa että miehestäsi ei " ikinä uskoisi" ? Tai siis...noh, paljon kysymyksiä! :)



Eli mielestäsi minun ei pitäisi tuomita miestä huorissa käymisen takia? Onko miehelläsi muuten arvomaailma kohdillaan?



-utelias aloittaja-

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Naiskauppa ja seksiorjuus on vaikea ongelma. Sen kannattaminen noita huoria käyttämällä on laitonta ja minusta yksinkertaisesti väärin.



Toisaalta en oikein osaa nähdä siinä mitään pahaa, jos joku nainen on valmis myymään seuraansa ja seksipalveluita ja joku mies on niistä valmis maksamaa. Nainen saa rahat ja mies sen, mitä haluaa (tyydytys, seikkailu whatever). Miehen omat ihmissuhteet ovat sitten toinen juttu, puolison luottamusta ei saa pettää jne. Siitähän tässä ei kuitenkaan ollut kysymys.



Mikään sosiaalisesti hyväksyttävä ammatti prostiuoitu ei varmasti ole, mutta eipä kaikki muutkaan kovin loistikkaasti sitä leipäänsä hanki. Onhan siinä tietty se perusero. Mutta maailman vanhimman ammatin edustajia on aina ollut ja tulee olemaan. Pitäisi vain saada heidän olonsa mahdollisimman turvatuksi.



Aloittajan tilanteessa minua ei ihmeemmin hätkäyttäisi, kunhan taudit on poissuljettu. Ei minua haittaisi sekään, jos mies kävisi bordellissa reissullaan jos käytetty aika ei olisi minulta pois. Olisin jopa utelias sen suhteen, mitä tapahtui. Mutta tiedän olevani normista poikkeava tässä suhteessa, ap:n reaktio on varmasti oikeutettu, jos hän on asiasta noin vahvaa mieltä.

Vierailija
10/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


haluaisin vilpittömästi kysyä -> onko asia sinulle nyt ok?

On ok, eipä sitä arkielämässä tule pohdittua.

Onko suhteenne ollut hyvä, tasapuolinen? Kaiken kaikkiaan normaali? Voitko sanoa että miehestäsi ei " ikinä uskoisi" ? Tai siis...noh, paljon kysymyksiä! :)

On mielestäni normaali, mies ei ajattele naisista mitenkään alentavasti tms. Eikä hänestä päälle päin sitä huomaa, on tavallinen suomalainen mies. On hyvä isä ja myöntää kyllä sen, ettei tullut niin ajateltua asiaa tarkemmin kun kävi huorissa. Siis tätä ihmiskauppaa jne.

Eli mielestäsi minun ei pitäisi tuomita miestä huorissa käymisen takia? Onko miehelläsi muuten arvomaailma kohdillaan?

Minä en voi sanoa, pitääkö sinun tuomita, koska jokaisella on omat näkemyksensä, mutta minusta ihmistä ei kannata tuomita yhden erheen takia. Ja kyllä, on miehen arvomaailma kohdallaan. Eikä se muuttanut tunteitani häntä kohtaan.

-utelias aloittaja-

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yök, ties millainen vanha irstas rouva hänellä olisi ollut asiakkaana juuri ennen minua. Ei kiihota sitten niin yhtään.



Tuossa ap:n asiassa minuakin häiritsisi eniten se että miehestä se olisi edelleenkin ok juttu, vaikka ei ehkä juuri omaan elämäntilanteeseen sopisikaan. Minusta se kertoisi siitä, että hän voisi tehdä sen uudestaankin, ehkä sitten kun teillä menee huonosti. Tai että hänestä olisi ok, että hänen kaverinsa kävisi huorissa. Minusta miehen pitäisi ymmärtää hävetä tekoaan.



Minua ei itseasiassa edes kiinnosta miksi nainen olisi huoraksi joutunut, se on hänen asiansa. Seksiä ostanut kyllä saa minulta otsaansa leiman irstaana miehenä joka innoissaan panee jotain jakorasiaa ja maksaakin siitä. Oksettaa ajatuskin ettei jotain haittaa monesko hoito hän on sinä päivänä.



Tässä täytyy kyllä myös tunnustaa etten tiedä onko oma mies käynyt huorissa joskus villissä nuoruudessa. Kaikki on tehnyt tyhmyyksiä nuorena, mutta tämä olisi jo liian ääripäässä että tuskin voisin sen hyväksyä edes nuoruuden piikissä. En todella halua tietää omasta miehestäni sitä, ajatuskin ahdistaa niin paljon. Jos saisin tietää että näin on käynyt, olisi melkein mahdotonta arvostaa miestä enää niin kuin tähän asti ja se pilaisi todennäköisesti suhteemme. Väkisinkin näkisin hänet yököttävänä, irstaana ja likaisena enkä sitä ajatusta voisi unohtaa vaikka miehessä on paljon hyvääkin. Ei voi mitään.

Vierailija
12/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todellakin voin sanoa että melko avoimesti kadehdin ihmisiä jotka ottavat asiat " hieman rennommin" ... Itse kun ajattelen asioita pitkälle, muiden läheisteni mielipiteitä, suurempaa mittakaavaa, olenko MINÄ ylpeä itsestäni jne...



Voi kunpa voisinkin joskus myydä moraalini tarpeettomana ja ottaa iisimmin!



Ja tiedän että minulaisiani onolemassa. Joiden mielestä on asioita jotka ovat väärin ja asioita joita ei vaan voi hyväksyä.



Ja haluaisin kovasti myös laajentaa ajatusmaailmaani. Oikeasti. Rasittavaa, kun monet miehet esimerkiksi saavat sen käsityksen että yritän olla parempi kun minulla on vahvoja ja perusteltuja mielipiteitä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Useimmat eivät vain tunnusta sitä. Se että hän on ostanut seksiä ei siis tee hänestä erityisen huonoa miestä. Sen sijaan olen sitä mieltä, että miehesi teki harkitsemattomasti kun kertoi asiasta sinulle. Useimmat parit eivät kerro aiemmista seksisuhteistaankaan, miksi siis maksullisista sellaisista.



- mies

Vierailija
14/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja mikäs siinä jos on tarve päästä paineista ja haluaa ammattilaisen käsittelyn, ethän itsekään mene kenelle tahansa esim. hiustenleikkuuseen vaan ammattilaiselle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja ihan samaa ajattelen minäkin. Melko omituiselta ja keksityltä sitten kuulostaa mieheni selitykset miksi ei enää haluisi maksullisiin mennä...



Kauhean ristiriitaiset tunteet.



Mies luulee että olen nyt todella jättänyt tämän asian takia hänet. Hän itki ja halasi ja toivotti hauskaa loppuelämää ja toivoi että löydän jonkun joka on minun arvoiseni jne.



Minä en draamaa tästä nostanut. Kunhan kerroin mielipiteitäni. Ja tiedän että tarvitsen aikaa ajatella, miten iso asia tämä on minulle.



nyt on mies siis jäähyllä, vaikka hän dramatisoi asian ihan uskomattomiin mittakaavoihin...

Vierailija
16/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


Ja mikäs siinä jos on tarve päästä paineista ja haluaa ammattilaisen käsittelyn, ethän itsekään mene kenelle tahansa esim. hiustenleikkuuseen vaan ammattilaiselle.

Vierailija
17/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ala vain eri.

Vierailija
18/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Että ilmeisesti olen jäänyt jossain vaiheessa kehityksen kelkasta pois kyydistä...



Nykyään kun on melko " salliva" tuo yleinen mielpide monista asioista, pitäisi varmaan opetella itsekin muuttumaan enemmän moderniksi..?



Että huorissa käynyt mies on ok. Se ei kerro mitäään miehen suhtautumisesta naisiin. Se on vain kokeilu ja se pitää sallia, uteliaisuus on normaalia.



Mutta sitten herää kysymys, missä kohtaa se ei enää ole normaalia?



Tässäpä onkin sitten työnsarkaa loppuiäksi.



Ennen ajatteli asioita vain " etäältä" , kummalista kun yhtäkkiä se on minunkin elämään vaikuttava asia tuo ihmiskauppa ja prostituutio...



-aloittaja-



Vierailija
19/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

pidetään erittäin luotettavana, myös huorien keskuudessa. Se on realistinen ja totuudenpohjainen. Näistä 15% on puolet suhteessa, joten suhteissa olijoista käy Suomessa 7,5% miehistä. Eli suurin osa EI käy huorissa. Tietysti esim. Keski- ja Etelä-Euroopassa asia aivan eri ja luvut!!

Vierailija
20/54 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hän tarjoaa erilaisia seksipalveluja ja roolileikkejä sekä miehille että naisille. Palveluihin ei ilmeisesti ainakaan virallisesti kuulu sukupuoliyhteys, mutta se lienee sivuasia. Tämä naispuolinen ystäväni nauttii työstään, eikä ikinä palkkaisi työntekijäkseen ketään, joka ei myös nauttisi työstään.



Minä en ymmärrä miksi minun pitäisi paheksua häntä, tai hänen asiakkaitaan. Jos kuulisin mieheni käyttäneen heidän palvelujaan ennen kuin tapasi minut, en olisi lainkaan pahoillani.



En toki väitä, että kaikilla maksullisilla naisilla olisivat asiat näin hyvin, mutta mitä laillisempaa ja avoimempaa tällainen toiminta on, sitä helpompi sitä on valvoa ja kaikenlaiselle hyväksikäytölle jää vähemmän tilaa.



Kyllä minuakin oksettaisi, jos kuulisin mieheni harrastaneen salaa jotain epämääräistä kähmintää.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi yhdeksän