Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mieheni todennäköisesti pettää minua

Vierailija
14.10.2006 |

Riidellään aika usein, mies kilahtaa heti. Mitään ei saisi kysellä hänen elämästään, sattumalta jos jotain saan selville olen heti hullu ja epäilen aina ihan turhasta.



Tiedän, että hän on ostanut kondomeja ja 10 kappaleen paketista puuttuu ainakin kaksi. Hän ei tiedä, että tiedän paketista. Aikaisemmin näin hänen lompakossaan kaksi kondomia (eri sarjaa kuin paketissa olevat) ja kun kysyin niistä, niin on kuulemma kavereiden kesken tapana antaa toisille välillä vitsinä kortsuja...?



Tänään tuli taas riita ja mies lähti ulos. Hetken päästä tuli tekstari ettei tarvi odottaa ennen kuin sunnuntaina. Ja kortsuja lähti mukaan taas.



Väittää aina, että skitsoan ihan turhasta. En tiedä mitä tästä eteenpäin. Raivoissani laitoin viestejä, mutta puhelin on kiinni. Nyt kaduttaa kaikki sanomani. Olisinpa vain pitänyt suun kiinni.



Eli perjantai 13. olipa taas päivä.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
14.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos teidän arki on tuota, että sinun tarvitsee pelätä miehesi pettävän sinua ja miehesi taas täytyy valehdella päin näköä, ettei niin tee, niin eikö teidän olisi parempi erillään. Maailmassa löytyy varmasti sinulle sopivampia urosyksilöitä. Normaaliin parisuhteeseen kuuluu riiteleminen, mutta jos sitä tehdään aika usein, pitäisi hälyytyskellojen soida. Et sinä terveenä kestä tuollaista! Saati että perustaisitte tulevaisuuden valheen varaan, kun ei ukossa ole tarpeeksi munaa myöntämään totuutta, johon sinulla tuntuu olevan vankat todisteet.



Rakkaus tekee meistä usein sokeita. Olisikohan siskoseni aika avata ne silmät tähän todellisuuteen!?

Vierailija
2/5 |
14.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiköhän kannattaisi laittaa asiat järjestykseen ja pistää mies pihalle elämästäsi?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
14.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei normaali mies tarvitse kuin yhden.

Vierailija
4/5 |
14.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulle ei puhuta sillä tavalla! Jos pitää raukkamaisesti lähteä pakoon, niin sitten voi lähteä kokonaan.



Kokoa itsesi ap, elämäsi on luultavasti vähintäänkin riittävän hyvää ilman tuota miestäkin. Onko teillä lapsia? Jos on, onko tuollainen käytös mielestäsi oikein isältä? Jos ei, haluatko oikeasti perheen tuon miehen kanssa?



Ihan sama kortsuille ja muille naisille, en katselisi tuollaista käytöstä alkuunkaan.

Vierailija
5/5 |
14.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minusta miehesi käyttäytyy kyllä lapsellisesti. Selittääkö hän koskaan missä on yötä? (kavereilla, hotellissa?) Mistä riitelette? Nimenomaan tuosta pettämisestäkö tai siitä että epäilet hänen pettävän sinua? Onko hänellä tilaisuuksia pettää sinua muulloin kuin näiden riitojen jälkeisillä yöpymisillä?