Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä tässä pitäisi nyt sitten tehdä?

Vierailija
09.03.2006 |

Meidät on kutsuttu kylään miehen kaverin luo, lisäksi on tulossa muutama muukin pariskunta. Joukossa eräs henkilö, jota en haluaisi tavata. Väkeä kuitenkin sen verran vähän, että kaikkien kanssa pakosta joutuu tekemisiin. Mahdutaan ns hyvin yhden pöydän ääreen.



Olen tähän saakka pitkin hampain suostunut vastaaviin tilanteisiin ja yrittänyt parhaani tämän henkilön kanssa. Viime aikoina tavattu useastikin.



Nyt on vaan niin, etten millään haluaisi mennä, en sitten millään. Mies vaan jaksaa jankuttaa ja jankuttaa kuin epäkohteliasta on olla menemättä ja plaa plaa. Sanoin, että voitaisko sanoa vaan lasten olevan kipeitä eikä voida tulla. Mies todella hermostui ja sanoi ettei varmasti valehdella. Jos ei mennä niin asiat sanotaan suoraan. Ja tässä tapauksessa se saattaisi minut aika ikävään tilanteeseen.



Nyt ollaan sitten mykkäkoulussa ja vituttaa rankasti. Mitäs te tekisitte vastaavassa tilanteessa?



Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai kuulemma kertoo totuuden siitä miksen minä voi tulla. Paskiainen...



ap

Vierailija
2/4 |
09.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei se sen kummempaa ole. Itsehillintä kuuluu aikuisen ihmisen käytökseen ja ainahan voit ottaa kokemuksen oppituntina: katsoa, miten hienosti osaat käyttäytyä sellaisen ihmisen seurassa, jota et voi sietää.Kohtelet tätä ihmistä sivistyneen kohteliaasti ja ystävällisesti etkä alennu samalle tasolle, jos hän ei osaa olla yhtä hienostikäyttäytyvä sinua kohtaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

en halua täällä puida. Enemmänkin tuntuu nyt periaatteeliselta kysymykseltä mun ja miehen välillä.



Mä aina ajattelen sitä miten toimisin itse vastaavassa tilanteessa enkä pakottaisi toista lähtemään. Ja olisin valmis lipsauttamaa valkoisen valheen miehen puolesta. Vituttaa jotenkin, kun ei se ymmärrä mua yhtään.



ap

Vierailija
4/4 |
09.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


tai kuulemma kertoo totuuden siitä miksen minä voi tulla. Paskiainen...

ap

Mutta jos tämä juttu on totta ja miehesi kiristää sinua tuolla tavoin kun ei jostain ihmeen syystä voi yksin mennä, niin hän se tämän jutun paskiainen varsinaisesti on ;D!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan kolme