Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko muita, jotka eivät aio avata huomenna ovea virpojille?

Vierailija
08.04.2006 |

Ei muistunu mieleen koko juttu, joten ei ole antaa mitään lapsille... Ei ees kolikoita kukkarossa, joten mieluummin on avaamatta kun pahoittaa lapsen mielen ja sanoo ettei saa virpoo... Pidän kyllä muutenkin sitä vähän kerjuumeininkinä, jos talosta taloon mennään. Sukulaisten virpominen ok. Tosin aiempina vuosina olen kyllä varautunut siitä huolimatta.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
08.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

olisi hauskaa ohjelmaa ja ihmettelemistä omalle 2-vuotiaalleni. Varauduin pienin nami-ostoksin, ei sen antamisen mielestäni niin ihmeellistä tartte olla.



Minusta ainakin oli pienenä kiva ja jännä olla virpomassa ja kaikki saamiset tuntuivat suurilta aarteilta! Vähemmän kyynisyyttä ja enemmän lapsenmieltä, jookos?!

Vierailija
2/3 |
08.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vasta pääsiäsenä kuuluu tulla noitia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
08.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Asutaan kerrostalossa ja jos virpojia näkyy (ovisilmästä), niin jätetään avaamatta. Kummilapset ja muut sukulaislapset saavat toki virpoa, jos sattuvat tulemaan!

Itsekään ei virvottu lapsena kun sukulaiset ja läheiset naapurit. En ymmärrä, miksi pitää kiertää ventovieraidenkin luona?!?