Onko Tupperwaressa mielestänne hyvä hinta-laatusuhde?
Kommentit (4)
eikä kaikki kovin kestäviäkään. Meillä on jotain tuppervaarasälää kun sukulainen myi niitä yhteen aikaan ja havaitsin että tietyntyyppiset muovikipot värjäytyi heti jos niissä piti jotain tomaattikastiketta, ja jossain vaiheessa niillä oli sellainen nokkamuki joka oli ihan susi, lähestulkoon hampaaton lapsi sai kaks kertaa purtua sen nokkaosan rikki.
Vaikka sylettääkin maksaaa maltaita jostain muovikipoista, niin ne on ainoat, jotka meillä on kestäneet äidiltä tyttärelle ja vielä meidänkin lapsille. Juuri hiljattain raivasin teinityttöni kanssa kaappeja ja heitettiin kulahtaneet ja risat muoviastiat menemään, mutta ainuttakaan tupperia ei tarvinnut hylätä, vaikka ne olivat joukon vanhimmat astiat.
Ihan hyviähän ne ovat, mutta silti aivan ylihinnoiteltuja. Muovikipoista ei oikeesti kannata paljoa maksaa. Onpa kiva kun lapsi vaikka kadottaa eväsrasiansa tai unohdat omasi töihin tms. ja olet hirveet kiskurihinnat niistä maksanut. Tosin omistani en oo juurikaan maksanut kun lähinnä muut on niitä mulle ostanutl.
Hinnat aivan kauheita, samanlaisia tuotteita saa marketeista murto-osahintaan.