Lue keskustelun säännöt.
Nasolin
18.10.2005 |
Olikos se niin, että Nasolinia saa käyttää tilapäisesti raskausaikanakin????
Kommentit (3)
Kiitos vastauksesta. Niin vähän muistelinkin lukeneeni täältä joskus aikaisemmin, että saa käyttää. Iski flunssa päälle ja mietin vaan noita tulevia öitä. Ikinä kun en oikein ole saanut flunssan aikaan nukuttua ilman Nasolinia
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Käyttää voi myös nasonexia, mulla ollut 4 viikkoa poskiontelotulehdus ja lääkäri määräsi mulle tuota. Se ei mene verenkiertoon vaan vaikuttaa paikallisesti. Uutta mulle oli että myös flixonasea voi käyttää, on kuulemma yksi harvoja joita voi. Samoin edellisessä raskaudessa mulle määrättiin jotain, mutten muista mitä se oli, O:lla alkava.
Juu, saa käyttää! Kävin tänään lekurissa ja mulla todettiin poskiontelotulehdus. Sain antibiootit ja lääkäri sanoi että voin ottaa Nasolinia esim. yöksi jos en saa muuten nukuttua.
Tansku, muksut *3 & vaavi rv 30+4