Onko monella ollut normaalit kuukautiset, ja silti raskaana..?
Hei,
Tädilleni kävi juuri näin, että hänellä oli yhdet normaalit kuukautiset ja oli siltikin jo raskaana, onko tällaista minkä verran..?
Kommentit (5)
Minua odottaessaan äidilläni oli ollut kolmet kuukautiset, ei kuitenkaan ihan tavalliset, sellaista tiputtelua ja äiti olikin sen vuoksi hakeutunut tutkimuksiin, että onkohan hänellä joku kasvain tai jotain mahassa, niin lääkäri oli tutkinut ja sanonut sitten on täällä 9 kuukauden kasvi.=)
Minulla oli kuukautiset vaikka odotin masuasukkia jo, nyt toistenkin kuukautisten aikaan tiputtelee vielä.
Hattara rv 7+5 (ehkä)
kolmet kuukautiset esikkoa ootellessa..Tuli lyhyt raskaus kun neljännellä kuulla sain tietää että odotan vauvaa ja sit tytteli syntyi kuukautta aiemmin. Nyt toista ootellessa jäi het menkat pois.En tiedä kuinka yleistä on että on kuukautiset vaikka on raskaana....voisiko olla jotenkin perinnöllistä,äidilläni oli kans aikanaan kun odotti pikkuveljenäni..tai sit voi olla silkkaa sattumaakin..
Lettis73
odottaessa yhdet normaalit kuukautiset, en tiennyt olevani raskaana, mutta sattui sitten papakontrolliaika sopivasti naistenpolille ja rutiiniultrassa löytyi jymy-ylläri. olin silloin rv 6+4. kuukautiset jäivät sitten pois.
nyt kakkoselta menkat jäi heti pois.
En tiedä kuinka yleistä, mutta tutullani oli 3 menkat vaikka plussaa testi näytti. Sitten ku menkat jäi pois ja ultraan menivät oli vaaveli jo hyvää vauhtia kasvamassa.