Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
2-vuotiaalle vaipanvaihto MYRKKYA!!
16.03.2006 |
Onko muiden 2-vuotiaille vaipanvaihto jotain ihan kamalaa? Pissavaipan vaihto ei niinkaan, mutta kakkavaipan vaihto on jotain ihan kamalaa. Ihan kuin lapsi ei haluaisi erota kakastaan. Yrittaa laittaa vaippaa joskus takaisin paalle.
Kotona ollessaan poika kakkaa noin 10 aikaan, mutta paivakotipaivina alkanut selvasti pidattamaan ja kakkaa yleensa heti kun tulee kotiin.
Miten muilla?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Neiti on nyt kaksi ja puol vuotias. Olimme jo pitkän aikaa pottailleet ja asia toimi melko hyvin, mutta äidin laiskuudesta ehkä johtuen :) pidin ns. varmuus vaippaa. Aina sai kakkavaipan kanssa tapella ja vaipanvaihto oli yhtä sotaa. Kuukausi sitten päätin että vaipat kokonaan pois, myös yöllä ilman vaippaa. Nyt meillä menee hyvin, eikä vahinkoja ole suuremmin sattunut. Yöllä käydään kerran potalla, jos illalla on juotu paljon.
Tämä meni varmaan vähän aiheen vierestäkin..
Onko teillä jo pottailtu? En tiedä auttaako se, mutta näin meillä.