Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Raskaustestit.

20.11.2005 |

En tiiä onko tällasta vielä tänne laitettu mut..



**Kertokaas plussanneet mitä raskaustestejä käytitte ja mikä oli herkkyys k.o testillä???



Tässä 3v lapsettomana olleena voinen sanoa et kaikki keinot on otettava käyttöön vaikkei niihin uskoiskaan. (takana 4*IUI negaa.) (nimimerkillä Greippimehu käytössä vaikken voi sietää koko greippiä) =P



Ja kiitos kaikille vastanneille etukäteen *hali*



<3 Annu78



Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä myös on takana kolme vuotta lapsettomuutta ja nyt ehkä onnistuimme. En ole vielä käynyt ultrassa, joten hirmu epävarmaa on vielä, mutta eka kerta kun testit näytti plussaa. Aiemmin olin itsekin miettinyt että mikä testi mahtaisi olla herkin ja sellaista, mutta nyt oli näköjään ihan sama mitä testiä käytti. Olin niin ihmeissäni plussasta että piti testata kolmella testillä... :-) Eli Clearblue, Predictor ja Apteekin oma kaikki näyttivät plussatuloksen, ja kaikissa plussa näkyi vahvana.

Onnea yritykseen teille ja jaksamista!

Vierailija
2/3 |
20.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Heippa Hatti05!



Kiva kun luot uskoa, meinaa usko on ollu kadoksissa aikas monta kertaa :/ ja aina tuntuu et ihmiset on vaan sitä mieltä jotta " kyllä se sieltä tulee" , mä voisin sanoa takasin et " ku ei tuuu!!!" >:( se on ni helppo sanoo jos ite ei ole odottanut vuositolkulla sitä plussaa, ja jaksanu toivoa joka ikinen kuukausi ja kierto, laskea niitä kiertoja ja olla mukana tässä kaikessa yöt ja päivät.. *huokaus* meilläki ois jo reilu 2v muksu jos heti ois tärpänny.. :(...



Mutta elämä on.



Mut hei Hatti05! Mikäs teiän tausta on, oottako hoidoissa ollu vai kuis se plussa vihdoin pärähti? :) olen iloinen teidän puolesta *hali*

Ja kiitos ku vastasin mun viestiin.



Mulla tulossa netistä tilattuna acon 10 ja 25 ja sit vielä saveontestiltä 10 r-testiä + ovistestejä " muutama kymmen" (tais olla 50) :))

et on se vaan kumma jos noilla ei mitään aikaseksi saada.



Meillähän takana 4*IUI+clomit+irrotuspiikki-> negaa kaikki ja tuhottomasti luomua..lääkärikin oli erikoistunu tähän IUI:hin mut meinas jotta luomukaan ei olis mikään mahdottomuus (miehellä vähän heikot siittiöt, muuten vikaa ei kummassakaan)



<3 Annuliini joka jaksaa yrittää vielä saada omaa nyyttiä joskus.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on sikäli ihan sama tilanne kuin teilläkin, että mitään varsinaista vikaa ei ole löytynyt kummastakaan. Kerran (vuosi sitten) tehtiin IUI joka ei onnistunut, mutta muuten ollaan yritetty vaan luonnonmenetelmällä enemmän tai vähemmän suunnitelmallisesti. Välillä olen tutkinut ovista ym, välillä taas ei ole edes halunnut ajatella koko asiaa lainkaan :( Ja kun mitään vikaa ei kummassakaan ollut, niin ollaan ajateltu että ehkä se sitten kuitenkin joskus onnistuisi ilman toimenpiteitä. Mutta nyt alettiin olla sen verran toivottomia, että aiottiin just varata aika koeputkihedelmöitykseen kun yllättäen tärppäsi luomuplussa! Jee :-)



Me ei olla kerrottu kenellekään sukulaisille tai ystäville lapsettomuudesta, mutta olimme suunnitelleet että kun menemme koeputkihedelmöitykseen, niin sitten kerromme vanhemmille ja lähimmille ystäville. Se olisi niin iso asia salattavaksi. Mutta olen siis säästynyt tuollaisilta raivostuttavilta " kyllä se siitä" -kommenteilta. Kyllähän sen ymmärtää että muut yrittävät vaan keksiä jotain lohdullista sanottavaa, mutta tätä tuskallista turhautumista ja surua on ulkopuolisen niin vaikea ymmärtää :(



Nyt jännitän sitä ihka ensimmäistä ultraa, ettei olisi tuulimuna tai kohdunulkoinen. Toisaalta tästä saa kuitenkin toivoa, kun edes jotakin on tapahtunut ihan luonnostaan. Jos tämä ei etene vauvaksi asti, menemme sitten koeputkihedelmöitykseen ja toivomme parasta.



Kyllä tuo sun " nettisatsi" kuulostaa sellaiselta että ihme on jos ei onnistu ;) Joten onnea ja tsemppiä! :-)