Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hoitoaikataulusta (Synarela/Puregon)...

10.10.2005 |

Meille on suunnittella IVF nyt marraskuussa. Oli puhetta, että ilmoittelemme klinikalle lokakuun kuukautiset ja sitten saadaan tarkempi ohje lääkityksen ym. suhteen. Reseptit on saatu Synarelasta ja Puregonista.



Missä aikataulussa suunnilleen nuo lääkkeet eli suihkeet ja pistokset otetaan? Kuukautisten alkaessa/niiden kestettyä tietty aika/ vai miten? Ja missä järjestyksessä vai yhtäaikaa...? Toki saan tarkan aikataulun itsekin, mutta olisi kiva saada jotain käsitystä noista jo nyt :)

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
10.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nenäsumute eli Synarela alkaa loppukierrosta noin kp 21. Sumujen aikana tulee kuukautiset (voivat myöhästyä muutamalla päivällä normaalista). Pistoshormoonit eli Puregon aloitetaan alkukierrosta noin kp 3 ja sitä pistetään noin 10 päivää.

Vierailija
2/2 |
10.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

www.lapsettomuus.com



Siellä on IVF vaihe vaiheelta selitettynä. Tosi hyvät sivut mielestäni!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän kuusi