Onko liukuväri hiuksissa vanha ja nolo?
Ajattelin laittaa kesän kunniaksi jotain piristettä pitkä polkka-malliseen tummanruskeaan tukkaani, ja ajattelin liukuvärjäystä harmaaseen taittuvalla keskiruskealla. Tulenko nolosti myöhässä, vai voiko vielä värjätä? Onko muita ehdotuksia? Kiitos :)
Kommentit (11)
Ei mene koskaan pois muodista, sillä ihmisillähän on jo luonnostaankin ilman värjäystä liukuva väri hiuksissaan. Latvat on aina eri väriset kuin juuret. Ota ihmeessä, elävöittää ja on kaunis.
Vanhasta en tiedä mutta nolo se oli alusta asti
Kiitos kommenteista! Menen värjäyttämään tänään
[quote author="Vierailija" time="04.07.2015 klo 15:36"]
Pois menossa se muoti
[/quote]
mikä on sit seuraava?
Minä tykkään luonnollisen näköisestä värjätystä liukuväristä. Ei kiinnosta tippaakaan onko se pois muodista tai jonkun mielestä nolo. Tosin tuo on ylipäätään periaatteeni kaikessa, en vain ole koskaan ollut kiinnostunut muiden mielipiteistä mitä tulee omaan tyyliini.
Mua kanssa on risonut alusta asti toi liukuvärjäys ja toivonut et se menee ohi. Tukkaan voi saada montaa sävyä pystysuorassakin, ja se voi paremmin hoikistaa kasvoja. Mut monethan liukuväristä tykkää, anna mennä ap jos se on mitä tahdot!
hyi.sinuna en laittaisi.teinien juttu
[quote author="Vierailija" time="04.07.2015 klo 16:02"]
[quote author="Vierailija" time="04.07.2015 klo 15:36"]
Pois menossa se muoti
[/quote]
mikä on sit seuraava?
[/quote]
??
Liukuväri on luonnollinen valinta ellei väriero ole liian suuri.
Ei oo vanha ja nolo, värjää vaan