Onko sinulla rikosrekisteriä?
Myös liikennerikkomukset lasketaan.
Oletko myöhemmin joutunut hankaluuksiin merkinnän vuoksi, esim. töitä hakiessa?
Kommentit (28)
Laittakaa tekstiä mistä syystä merkintä tullut.
Ei rekisteriä mutta kyllä ne päiväsakotki ärsyttää kun poliisit näkee sen aina. Mutta en tiedä miten vaikuttaa mun elämään muuten. En pääse töihin jos tehään turvallisuusselvitys. Tiiä sit mihin niitä tehään..
Tärkeitä pahoinpitelyitä ja tavallisia.
Oletteko tietoisia, että lyhytkin ajokielto vaikuttaa viisi vuotta niin, ettet voi antaa ajo-opetusta ajokorttia varten? Aika kova tuomio, jos sattuu lapset olemaan kortin hankkimisiässä, -mopokortista alkaen.
Ei ole mitään merkintöjä, ja tää on totuus. T.n27
Väärensin henkkarit, että pääsisin alaikäisenä baariin ja lievä väärennöshän siitä napsahti..
2törkeetä liikenteen vaarantamista,sakkoja lukematon määrä autoilusta.
ei vaikuttanut turvallisuusselvitykseen kun kävin tullin pisteissä tekemässä tarkastustyötä ja huoltoja.
Ei ole enää, vanhenee viidessä vuodessa. Poliisi tietysti tietää ihan kaiken juoppoputkista alkaen vaikka niistä on jo kauan.
Huumausainerikoksia, pahoinpitelyitä, liikennerikkomuksia, petos. Voi olla, että joku unohtui. Olen perheenäiti, jolla on synkkä menneisyys. Ei näy naamasta, en herätä huomiotanne hiekkalaatikolla :)
[quote author="Vierailija" time="26.06.2015 klo 22:43"]Ei ole enää, vanhenee viidessä vuodessa. Poliisi tietysti tietää ihan kaiken juoppoputkista alkaen vaikka niistä on jo kauan.
Huumausainerikoksia, pahoinpitelyitä, liikennerikkomuksia, petos. Voi olla, että joku unohtui. Olen perheenäiti, jolla on synkkä menneisyys. Ei näy naamasta, en herätä huomiotanne hiekkalaatikolla :)
[/quote]
Ei ole ollut hankaluuksia, olen tehnyt myös lasten ja nuorten parissa töitä.
Olin töissä kärjäoikeudessa, ja minusta tehtiin turvallisuussevitys, tietenkin. Ajat sitten olin saanut tuomion rattijuopumuksesta, sakkoja. Varmaan näkyy niillä vaikka on jo 20 v aikaa. Silti sain käräjäsihteerin paikan.
Kysyvät haastattelussa onko mulla tai perheenjäsenillä juttuja vireillä. No ei ollut. Mun koira oli ihan nuhteeton. Ja sit ne palkkas mut.
[quote author="Vierailija" time="26.06.2015 klo 22:43"]
Ei ole enää, vanhenee viidessä vuodessa.
[/quote]
Vanheneeko kaikki rötökset viidessä vuodessa? Täytyy pitää mielessä jos näin on, sillä oma rekisteri vanhenee reilun kolmen vuoden päästä tässä tapauksessa. Mitäköhän sitä keksisi?
Jos ei ole saanut sakkoja eikä vankeutta, onko varmaa että turvallisuusselvitys menee läpi?
[quote author="Vierailija" time="26.06.2015 klo 22:40"]2törkeetä liikenteen vaarantamista,sakkoja lukematon määrä autoilusta.
ei vaikuttanut turvallisuusselvitykseen kun kävin tullin pisteissä tekemässä tarkastustyötä ja huoltoja.
[/quote]
Opettele ajamaan elämä riskeeraa muiden henkeä omalla itsekyydelläsi
Ei ole meillä kummallakaan.TN30&M35.
Oon saanut sakot liputta matkustamisesta. Näkyykö se?
Ei. Mutta sekään ei välttämättä riitä jos tehdään laaja turvallisuusselvitys.