Kenen luona lapsi asuu?
Meillä on 5 kuukautta vanha lapsi, todella rakas meille molemmille. Jos meille tulee ero, meillä on yhteishuoltajuus, miten yleensä asuminen ratkaistaan?
Erota en haluasisi, mutta mieheni on muuttunut aivan kuin eri ihmiseksi viime aikoina.
Kommentit (4)
ellei äitiä vastaan ole tosi raskauttavia asianhaaroja.
Antaa ukon uhkailla, mutta ei hän niitä uhkauksia pysty toteuttamaan... Kannattaa soittaa vaikka jollekin sosiaalityöntekijälle ja kysellä näistä asioista ;)
Tuommoinen uhkailu on henkistä väkivaltaa, vaikkei ehkä tuntuisikaan siltä, mutta ei sinun sellaista tarvi kestää.. Sinulla on oikeus lähteä suhteesta, jossa sinulla ei ole hyvä olla, eikä siihen ole ukollasi, eikä kellään muullakaan mitään sanottavaa..
Voimia sinulle!
mutta lapsemme ei voisi olla isänsä kanssa kahdestaan yötä, ei vain imetyksen takia, vaan sitä varten myös että mies _ei ole kertaakaan_ herännyt yöllä lapsen takia _eikä ikinä_ vaihtanut kakkavaippaa ja sitäpaisi asunut melkein puolen pojan eliniästä viikot toisella paikkakunnalla työasioiden takia.
ap
mies kun väitti / uhkasi, että näät sitten vain joka toinen viikko. Tuli ihan kamala olo, imetänkin vielä ja tarkoitus olis jatkaa yli vuoteen.
(miten mukava mies voi muuttua noin inhottavaksi????)
ap