Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kauanko olitte seurustelleet kun kumppani alkoi ekan kerran ärsyttää?

Vierailija
24.06.2015 |

Otsikossa olikin jo kysymys. Olemme aikuinen pari (molemmat yli 40) ja olemme seurustelleet puolisen vuotta. Näemme viikonloppuisin, sillä molemmilla on viikolla omat työkiireet ja muut menot. Tähän asti kaikki on ollut niin ihanaa, mutta nyt olen huomannut ärsyyntyväni muutamista miesystäväni piirteistä. Puheiden mukaan sama on käynyt myös toisin päin. Tämä on ihan normaalia kun kaksi aikuista, omiin tapoihinsa tottunutta ihmistä viettää aikaa yhdessä, joten sinänsä en ole huolissani. Kiinnostaisi kuitenkin tietää miten pitkän seurusteluajan jälkeen te muut huomasitte kumppanissanne ärsyttäviä piirteitä?

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
24.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

9 vuoden kohdalla on molemmat mieheni alkaneet ärsyttää.

Vierailija
2/7 |
24.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei se haittaa jos joku toisessa ärsyttää kunhan niistä ärsytyksenaiheista pystyy puhumaan avoimesti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
24.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuinka isoja ärsytyksen aiheita tässä haetaan? Minua on ärsyttänyt ihan alusta asti se, että miehen kotona tiskipöytä on aina täynnä ruokatahroja ja muruja sekä likaisia astioita. Aika pientä, kun kyse on kuitenkin hänen omasta kodistaan. Seukattu puolitoista vuotta.

Vierailija
4/7 |
24.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei kertaakaan,yhdessä reilu vuoden ja ollaan + 45 molemmat,mutta sen ex ärsyttää sitäkin enemmän.

Vierailija
5/7 |
24.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis sellaisia pikku juttuja. Minua esim. ärsyttää kun miesystäväni pesee vajaita koneellisia pyykkiä tai ei suostuisi käymään missään isommassa kaupassa (Cittari, Prisma). Häntä taas puolestaan ärsyttää kun minulla kestää aamulla päästä sängystä ylös tai kun jätän lautasen tiskipöydälle enkä laita sitä heti koneeseen. Ap

Vierailija
6/7 |
24.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen ollut mieheni kanssa yhdessä 4 vuotta ja voin hyvällä omallatunnolla sanoa, että mikään ei ärsytä. Olemme tietyissä asioissa erilaisia, mutta ei Se minua ärsytä jos hän tekee jotain toisin kuin minä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
24.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varmaan toisen tai kolmannen seurusteluviikon aikana huomasin kumppanini tarpeen olla muita fiksumpi ja parempi, vaikka väkisin ja muut ilkeästi lytäten. Kolme vuotta olemme olleet yhdessä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi neljä