Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kumpi "vaikeampaa", maastojuoksu vai ihan asvaltilla juokseminen?

Vierailija
28.06.2015 |

Oon joskus kokeillut asvaltilla juoksemista enkä vaan osaa, alkaa liikaa hengästyttää ja polvetkin kolottaa ja ei vaan oo mun juttu.

No nyt satuin olemaan metsässä ja alkoi oikein kunnon rankkasade niin otin siinä sitten polkuja pitkin juoksuaskelia että pääsisin alta pois, niin tuolla en huomannutkaan mitään ongelmaa siinä juoksemisessa. Taidan jopa kokeilla uudestaankin ;)

Vai olikohan se vaan joku adrenaliinipiikki? Mikään ei varsinaisesti pelottanut, halusin vaan takaisin ihmisten ilmoille ja ihan litimäräksi ehdin kastua kuitenkin.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
28.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minkään juoksevan olennon jalkoja ei ole tarkoitettu juoksemaan kovalla tasaisella alustalla. Maastoon sopeutuneita varpaita, sorkkia, kavioita ja muita löytyy ja niillä voi juosta metsässä, hiekalla, vuorten rinteillä jne. Kovat tasaiset pinnat on pyöriä varten, ei jalkoja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän viisi