Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voin niin hyvin työkyvyttömyyseläkkeellä!

Vierailija
19.03.2015 |

Pääsin muutamien vuosien kuntoutustukijakson jälkeen työkyvyttömyyseläkkeelle psyykkisistä syistä (persoonallisuushäiriö ja 2. tyypin kaksisuuntainen.

Voi että kun voin niin hyvin, olen ihan elämäni kunnossa. Voi jos olisin työelämässä ollut näin virkeä ja levollinen. Suunnittelen, että jätän lääkkeet pois.

Käyn puolipäivätöissäkin tulorajan puitteissa, taloudellisestikin pärjään, koska minulla on aika hyvä tuo työkyvyttömyyseläke.  

Onko muilla kokemuksia samantyyppisestä tilanteesta? On ihan huono omatuntokin...

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En voi hyvin. Ja eläkekin on minimi.

Vierailija
2/3 |
19.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan ok näin pärjää. Mulla tuloinan työeläke+kansaneläke. Pysyn kuosissa kun jokainen päivä on toisen kopio. En tiedä olenko onnellisempi, mutta mulla on nyt sisäinen rauha.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on edessä eläkkeen haku nyt keväällä, 9kk ollut sairiksella eikä mitään kuntoutumista ole tapahtunut. Toisaalta kotona voin hyvin ja jaksan päivittäiset hommat hoitaa, olen aktiivinen ja teen pientä freelancehommaa tässä omaan tahtiin. Mutta oravan pyörään en enää pysty. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kolme