no niin nyt niitä ideoita kastelahjasta
naapuri pyysi lapsensa kummiksi (ei syli) ja mitähän sitä ostaisi,mitä itse haluaisit?
Kommentit (20)
Soittorasia, muumimukit, vauvakirja äidille täyttavaksi.
hei,auttakaa nyt naista mäessä :)??
Vauvakirja, ehdottomasti! Paras muisto, minkä lapsi voi saada! Antaisin lahjakortin KiDMEMOn netissä tai mobiilisovelluksella täytettävään vauvakirjaan!
Kolikkokansio, jos tyttö helmisetti
Onko tyttö vai poika? Joku klassikkolelu, jonka voi sitten säästää omille lapsille. Esim Brion perässä vedettävä heppa. Pastilli säästölipas (käyttöesine, hyväntekeväisyys ja design samassa). Jotkut siistit kengät, tyyliin uggit tai converset. Joku kiva klassikkokirja. Laadukas ja kaunis vauvanpeitto. Tytölle sellainen yövalo, jossa samalla niitä lumihiutaleita kun heiluttaa... You know? Hankala selittää. Palaan asiaan jos keksin lisää.
Joku klassikko satukirja? Tytölle Tillanderin kummihelmien aloitushelmi?
Aloita keräämään jotain, esim astiasarjaa, hopealusikoita yms. Kysy vanhemmilta. Joku haluaa valokuvakehyksen, toinen kummilusikan -kysyminen on varminta. Leluja tai vaatteita ei kummit vie.
Soiva laulukirja
Kalevala Korun Siivet- kaulakoru (jos on tyttö).
Pentikin vauvan peitto ja pupu <3
Meidän tyttö sai helmet, vaatteita ja ihanan satukirjan. Tykkäsin :)
Kultasepänliikkeestä valokuvakehys kaiverruksilla tai säästölipas.
Vauvan pulkka ja lampaantalja.
Tytölle kaulakoru tai helmet.
Up