Miten kauan nuo peräpukamat ovat yleensä kylässä?
Kommentit (8)
[quote author="Vierailija" time="22.10.2014 klo 20:47"]Peräpukamat ovat laskimoiden sisäisiä laajentumia, eli verisuonten seinämät ja laskimoläpät ovat löystyneet, jolloin verenkierto hidastuu ja oireet alkavat. Parasta lääkettä on tehokas jumppa, eli käytä jalkojasi, pakaralihaksia, ja alavatsan-sekä vatsanseudun lihaksia. Eli liiku paljon, häviävät itsestään. Vältä tupakkia , alkoholia (kuivattaa) sekä ylipainoa. Kaikista tärkeintä on suoliston säännöllinen toiminta, eli kakkaile säännöllisesti, ja syö paljon kuitua.
[/quote]
Joo tota... ohjaan ryhmäliikuntaa 15 tuntia viikossa... muita vinkkejä :)
Kylässä? Ei ne mihinkään lähde, ennekuin leikkuutat pois.
Minkälainen homma niiden hirttäminen olisi?
Mulla käy välillä kyläilemässä, sitten kun taas ryhdistäydyn; ei liian pitkiä wc-sessioita seiska-lehden kanssa ja kuitua esim. pellavansiemeniä ruokavalioon sekä liikuntaa, häviävät pitkäksi aikaa.
Ne menee ja tulee. Yleensä pari päivää. Kerran oli melkein viikon niin kipeät etten pystynyt kunnolla kävelemään.
15 vuotta tullut jo täyteen. Voiko sitä enää kyläilyksi sanoa.
21. vuosi menossa, eivät ole mihinkään lähteneet.
Peräpukamat ovat laskimoiden sisäisiä laajentumia, eli verisuonten seinämät ja laskimoläpät ovat löystyneet, jolloin verenkierto hidastuu ja oireet alkavat. Parasta lääkettä on tehokas jumppa, eli käytä jalkojasi, pakaralihaksia, ja alavatsan-sekä vatsanseudun lihaksia. Eli liiku paljon, häviävät itsestään. Vältä tupakkia , alkoholia (kuivattaa) sekä ylipainoa. Kaikista tärkeintä on suoliston säännöllinen toiminta, eli kakkaile säännöllisesti, ja syö paljon kuitua.