Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Järkytyin Helsingin keskustassa tänään!!

Vierailija
27.07.2014 |

Aleksanterinkatu törkeän roskanen!!!  Tyhjiä tuoppeja, tölkkejä, ruokapapereita, ruuantähteitä yms roskaa!! Kyllä hävetti olla suomalainen tuolla hetkellä. Turisteja keskusta täynnä ja kadut tuossa kunnossa. Huh! Siis jotain aivan järkyttävää. Ja tämä roskaisuus oli klo 12. Eikö katuja siivota nykyään enää??

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
27.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huomaa, että olet muualta kotoisin, tai et ainakaan käy usein keskustassa! Ainahan siellä on siivotonta lauantaiöiden jäljiltä, sillä kadut siivotaan vasta maanantaiaamuisin... En siis puolustele roskaisuutta, mutta näin on ollut jo vuosikaudet:( ei kaunista katseltavaa tosiaan!

Vierailija
2/6 |
27.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulutko muuten ap sinä "roska päivässä" -liikkeeseen? Entä te muut tähän ketjuun vastaajat?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
27.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen kyllä syntyperäinen Helsinkiläinen ja asunut keskustassa nuoruuteni. Silloin ainakin kadut siivottiin aamuyön tunteina. Monta kertaa kävelin Aleksanterinkatua pitkin kotiin neljän aikaan aamulla baarista tullessani ja kadunpesijät olivat hyvässä vauhdissa. 

-ap-

Vierailija
4/6 |
27.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

no ei niit varmaan siivota jos olivat paskaset,

näinhän se on, ihmiset ei osaa nykyään käyttää roskiksia, kaikki ei varmaan edes tiedä mikä roskis on

Vierailija
5/6 |
27.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Roskiksia on vähennetty todella paljon, ja tyhjennysvälejä ilmeisesti pidennetty. Surkeaa menoa.

T: keskusta-asukki

Vierailija
6/6 |
27.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä en kans tajua miten joku voi olla niin laiska ja väinpitämätön, että nakkaa roskansa maahan jaksamatta kantaa sitä lähimpään roskikseen. Samaa roskausta näkyy myös junissa, busseissa, laivoilla ym. Käsittämättömän typerää.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi viisi