Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lähden viikonloppuna terassille katselemaan miestarjontaa

Vierailija
10.07.2014 |

Antakaa vinkkejä terassilookiin, joka vetää puoleensa normaaleja ja kivoja miehiä? En siis aio pukeutua mihinkään puoli pakaraa paljastaviin shortseihin ja bikiniyläosaan. Minkälaiset vaatteet olisivat asialliset, mutta rennot ja baariin sopivat? Entä hiukset? Minulla on pitkät hiukset, mutta etenkin kesähelteellä hikoillessa menevät helposti takkuun niskasta, joten laitan ne mieluummin kiinni jotenkin. Minkälainen meikki? Miellän baarimeikin aika vahvaksi tummine silmämeikkeineen, mutta eikö sellainen näytä vähän liian raskaalta näin kesällä. Nyt mammat vinkkejä, ettei tarvitse avautua täällä myöhemmin tyhmän junttipetterin moukkamaisista elämäntavoista.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
10.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laita ihan normaalit mustat shortsit(ei liian lyhyet)

Joku t-paita ei liian paljastava, vaikka valkoinen tai muu kiva väri

hiukset tiukalle ponnarille, suorista ensin että on ihan suorat

meikki: vaaleanruskee luomiväri,musta mascara , eyelinerilla siivet, nude huulipuna tai kirkkaanpunainen. Kulmia voi korostaa kynäll

Vierailija
2/6 |
10.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Et siis aio olla oma itsesi, vaan pukea yllesi roolin? Mitä aiot keskustella, ilmeisesti vuorosanatkin pitää käsikirjoittaa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
10.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jokin kiva mekko, tietenkin pillu paljaana ja sheivattuna. Sitten pyllistät aina kiinnostavan kohdalla, se joka innokkaimmin tulee tykö-siinä se sinun mies on.

Vierailija
4/6 |
10.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Löysä nutturakampaus, löysä valkoinen paita tai toppi, tiukat farkut, kivat korkkarit tai sandaalit + luonnollinen meikki.

Tai joku kesämekko, mieluusti hihaton ja edestä syvempi kaula-aukko, hiukset sekaselle ponnarille + luonnollinen meikki. Pieni laukku molempiin.

Vierailija
5/6 |
10.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Omat vaatteenihan minä puen ylleni ja omilla meikeilläni meikkaan. En aio lähteä ostamaan uusia vaatteita, joiden sanotaan olevan hyviä, mutta eivät tunnu omilta. Oma iloinen ja puhelias itseni aion todellakin olla, mutta näissä tyyliasioissa olen aivan onneton. Olen tottunut pukeutumaan arkena "tylsään työtyyliin" ja epäilen, ettei jakkupuku ja arkinuttura oikein istu vapaa-aikaan kesäterassille.

Minkälaiset kengät? Matalat ja rennot vai "killer heels"?

Vierailija
6/6 |
10.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laita sellaiset vaatteet ja kengät, joissa olo tuntuu hyvältä. On ne sitten killer heels ja minimekko tai reisitaskuhousut ja maiharit. Itse varmaan menisin jossain kesämekossa ja ballerinoissa tai shortseissa ja topissa. Riippuu aivan tietty terassista ja ajankohdastakin - lähibaarin terassille klo 15 pukeutuisi vähän eri tavalla kuin Teatterin vippiin lauantaina keskiyöllä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan kuusi