Lue keskustelun säännöt.
Siis mikä ihme on Lions Club??
18.07.2014 |
Mikä ihme, mitä se tekee, kuka hemmetti sen jäseneksi pääsee, miksi kukaan haluaisin sellaisen jäseneksi, yms.
Kommentit (3)
[quote author="Vierailija" time="18.07.2014 klo 18:25"]Mikä ihme, mitä se tekee, kuka hemmetti sen jäseneksi pääsee, miksi kukaan haluaisin sellaisen jäseneksi, yms.
[/quote]
Mainio tapa verkostoitua muiden alojen ihmisten kanssa, viettää aikaa ja tehdä hyväntekeväisyyttä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
koska googlettaminen on too mainstream niin kysympä avlta. idiootti.
Hyväntekeväisyysjärjestö.
Lyhyesti: nuorkauppakamari kerää rahaa muilta ja käyttää sen omaan hauskanpitoonsa. Lionsit keräävät rahaa muilta ja käyttävät sen muiden hyväksi. Rotaryt kerää rahaa itseltään ja käyttää sen muiden hyväksi.
Meillä Lionsit on hankkineet palvelutaloon telkkareita, terveyskeskukseen pyörätuoleja, lapset saa stipendejä, nuoret pääsee ulkomaille jne.
Miksi kukaan haluaa kerätä talkoilla rahaa, jotta pianonsoittoa harrastava invalidityttö saisi oman sähköpianon? Sitä kuule minäkin ihmettelen!