Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Osaisiko joku selittää

Vierailija
01.01.2014 |

Olen varmaan aika tyhmä, kun tämmöisiä kyselen, mutta kun en kehtaa tutuilta ihmisiltä näitä kysyä, niin kokeilen tätä palstaa.

Miksi työpaikalla miestyöntekijä saattaa sanoa haaveilevansa siitä, että leikkaisi irti jonkun naiskollegan rinnat?

Miksi joku toinen mies puolestaan saattaa sanoa, että haluaisi leikata tyttöystävän häpyhuulet irti?

Näiden juttujen kuuleminen ahdisti mua nuorena tosi paljon. Vanhemmiten, kun ikää on tullut enemmän, en ymmärrä niitä vieläkään, mutta ajattelen, että se on kai joku miesten juttu. Osaisiko joku miehiä ymmärtävä selittää?

Mä en naisena ole koskaan halunnut leikellä miehiltä mitään.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
01.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen mies, enkä ole koskaan kuullut vastaavasta, puhumattakaan että olisin itse moista edes ajatellut. Kuka hullu haluaisi leikata naisesta naiseuden merkkejä pois? Sairasta porukkaa, kannattaa jättää omaan arvoonsa.

Vierailija
2/2 |
01.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Arvasin, että tätä otsikkoa ei olisi kannattanut tulla avaamaan. 23 oli sen ennen minua avannut ja yhtäkään ei asia ollut kiinnostanut, joten tuskinpa se silloin kiinnostaa minuakaan. Ei kiinnostanut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla