Miks kaikki bloggarit on innostuneet nyt värikkäistä tennareista?
Kommentit (8)
Esimerkkejä? Siis monivärisistä tennareista? Yksivärisiä Converseja on nähty iät ja ajat pinkkeinä, punaisina, vihreinä jne.
Ketkä kaikki? Minusta noi tennarit on jo kovin vanha juttu. Mun tytöllä oli värikkäät tennarit jo pari vuotta sitten.
Väriä elämään, heiii! Valkoiset oli kaikilla aikaisemmin. Siihen muoti perustuu, että se vaihtuu koko ajan.
varmaan siksi, että niitä myydään nyt Suomessakin ;)
USAssa on aina saanut ties minkävärisiä, kuvioisia converseja
Vai tarkoittako ap nyt et vain converset = tennarit?
Viime syksynä oli jo maailmalla muodissa värikkäät juoksulenkkarit. Eli ei tennarit, vaan "oikeiden" juoksulenkkarien näköiset värikkäät lenkkarit. Niitä näki syksyllä todella paljon mm. Italiassa, jossa naiset olivat laittautuneet, päällä oli hienot vaatteet ja käsilaukku JA jalassa juoksulenkkarit.
Itse ei oikein osannut vielä ajatella ko. muotia itselleen. Toisaalta mielestäni kätevä muoti, koska lenkkarit ovat kuitenkin huyvät jalassa ja hyvät kävellä.
Joten ehkä itsekin liityn kohta ko. muotiin.
no mitäpä oikein luulet? miksihän siellä esitellään kaikenlaista ostettavaa?
No kun ne oli viime vuonna trendikkäät muualla maailmassa niin nyt ne on rantautuneet Suomeenkin..