Mitä rukoilet
Minä rukoilen ,että kaikki ihmiset jotka haluaisivat löytää OIKEAN USKON, löytäisivät sen. Siis joka haluaisi uskoa syntinsä ja kaikki murheensa anteeksi, löytäisi uskovaisen ihmisen , joka saarnaisi kaikki synnit anteeksi. Näin on monesti saanut tapahtua ja tästä kaikesta saamme kiittää Taivaallista Isäämme.
Kommentit (3)
Rukoilu on tyhjälle puhumista eli verrattavissa hartaasti toivomiseen. Saman verran vaikutusta. Hyvä tekosyy olla tekemättä mitään.
[quote author="Vierailija" time="19.08.2013 klo 15:14"]
Rukoilu on tyhjälle puhumista eli verrattavissa hartaasti toivomiseen. Saman verran vaikutusta. Hyvä tekosyy olla tekemättä mitään.
[/quote]
Se on meditointia eikä taikomista. Hyvää se tekee.
Matt.6:
5. Ja kun rukoilette, älkää olko niinkuin ulkokullatut; sillä he mielellään seisovat ja rukoilevat synagoogissa ja katujen kulmissa, että ihmiset heidät näkisivät. Totisesti minä sanon teille: he ovat saaneet palkkansa.
6. Vaan sinä, kun rukoilet, mene kammioosi ja sulje ovesi ja rukoile Isääsi, joka on salassa; ja sinun Isäsi, joka salassa näkee, maksaa sinulle.