Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Myydäänkö Ikeassa tv-kaappeja?

Vierailija
18.08.2013 |

Heippa

 

Onko kenelläkään tietoa, myydäänkö ikeassa sellaisia kaappeja minne saa tv:n ym boksit ja pleikkarit ovien taa piiloon? Olen yrittänyt googletella ja katsella kuvastosta, mutten ole löytänyt. Kaverini on joskus ostanut tv-kaapin ikeasta, mutta onko niitä siellä edelleen myynnissä?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
19.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ikean bestå-sarja on itse muokattavissa; valitse rungot (väri, koko), valitse ovet (saranat/ liukukiskot), valitse sisusteet (valot, hyllyt jne jne) ja jalat. Suunnitteluohjelmakin löytyy netistä. Käytiin juuri tavaratalossa tuohon tutustumassa :)

Vierailija
2/5 |
18.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on usemapi vuosi sitten ostettu tosi kiva tv-kaappi Ikeasta. Yritin nyt etsiä sitä sivuilta, mutta en löytänyt. Ehkä niitä ei enää myydä kun ihmisten ei tarvitse enää piilotella möhkäletelkkojaan kaappiin.

 

Ps. tv kaappi on kyllä tosi kätevä ja kaunis ainakin meidän makkarissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
18.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on Ikean Markör-tv-kaappi, mutta se ei näköjään kuulu enää mallistoon.

Vierailija
4/5 |
18.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt kun telkkarit eivät ole enää metrin paksuisia, niin tv-kaapiksihan käy mikä tahansa riittävän leveä kaappi.

 

Esim. tällainen http://www.ikea.com/fi/fi/catalog/products/00227008/

 

Pitää vain katsoa sellaisest saranat että ovat aukeaa kunnolla sivulle.

 

Lisäksi on kirjahyllyjä joihin saa liukuovet. http://www.ikea.com/fi/fi/catalog/products/S69867310/

Vierailija
5/5 |
19.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moi,

 

kiva että tänne oli vastailtu :) 

 

 

Luulen että kaverini kaappi on bestå-sarjaan kuuluva, mutta ilmeisesti niitä ei enää myydä :( 

 

Katsoin nuo linkit, ja eka kaappi olisi periaatteessa ihan ok - paitsi että meidän tv on metrin levyinen joten menisi vähän naftiksi. Niitä kyllä varmaan saa leveämpinäkin, mutta hyllyt kestää 20kg:n painon... Eikös tv:t paina enemmän? 

 

Jälkimmäinen on liian massiivinen, kaapin tulisi olla mahd. kompakti.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi kuusi