Mikael Saari olisi voittanut nämä viisut mennentullen!
Kommentit (7)
Epäilen vahvasti, koska mä en tiedä kuka semmonen heebo ees on. :)
EI todellakaan olisi!! Tämän vuoden viisut ovat suurin osa balladeja. Mikael olisi tasan tarkkaan uponnut massaan (kuten Diandrakin, jonka puolesta itse liputin). Kristalla on edes teoreettiset mahdollisuudet menestyä.
Mukana 1-2 hyvää ballaadia, mm. Anoukin kappale kasvaa joka kerta. Mikael kuuluis samaan laatuballadien sarjaan. Tanskan kappaleeseen kyllästyy parin kuuntelukerran jälkeen, vaikka onkin sympaattinen esitys ja esittäjä.
Not, Mikael oli tosi tylsä eikä olis erottunu tosta massasta ulkoisilla avuilla saati hyvillä pr-taidoilla. Eikä äänikään persoonallinen ollut.
Saara Aallon olis pitäny mennä edustaa sinä vuonna, kun se Rybak-look kopio pääs edustaa eikä pärjänny. Hyvä et nyt pääs nainen, jolla on HALUA tehdä tää hyvin eikä vaan uida virran mukana kuin kuollut kala.
Samaa mieltä, todella vahva kappale ja upea ääni. Ongelmaksi olisi saattanut muodostua Mikaelin esiintyminen, jännitti liikaa UMK:in finaalissa.