Toimiiko muilla Nordean verkkopankki?
Mulla se herjaa, että käyttäjätunnus ja tunnusluku eivät täsmää vaikka pitäisi olla ihan oikein...
Kommentit (9)
No voihan rähmä, miksiköhän se ei mulla toimi vai oonko tulossa hulluksi ja unohtanut tunnusluvun luulemalla sitä oikeaksi :-D
mulla herjaa aika usein tota samaa, vaikka tunnus olisikin oikein. kolmannella kerralla yleensä päästää sisään, kun välissä on kokeillut väärää lukua.
No mä naputtelin jo varmuuden vuoksi pari seuraavaakin numeroa, mutta joka kerta herjaa samaa. Ja yleensä jos tunnusnumero on jo esim käytetty niin ilmoittaa, että mikä on seuraava vapaa tunnusluku. Nyt ei toimi mikään ja lasku pitäisi saada maksettua nyt.
t.ap
eikö sinne asiakaspalveluun voi soittaa 24/7 ja ne sanoo sieltä mikä on seuraava luku, itse soitin kerran keskellä yötä
Tarvitset taulukon viimeisen numeron. Ohjeet löytyy Nordean sivulta:
http://www.nordea.fi/tietoa+nordeasta/automaattinen+tunnuslukuneuvonta+0100+6730/1046652.html
Kokeile tekstiversiolla. Minulla ei ole ainakaan kymmeneen vuoteen ollut sen kanssa minkäänlaisia ongelmia.
Soitin jo aikaisemmin tonne tunnusluvun tarkistukseen, mutta siellä tulee vastaukseksi, että pahoittelemme palvelussamme on jokin virhe.
Tekstiversiolla ei toiminut myöskään. Voikohan siinä olla joku tunnistus, että jos samalta koneelta kokeilee useamman kerran niin ei enää hyväksy mitään?
t.ap
Maksoin tililtäni laskuja tänään 04.04 , Tili ja tunnus tämäsivät, mutta vahvistusta herjasi useampaan kertaan ? Lopulta aloitin istunnon alusta, vahvistus meni perille. Jotain outoa on nordean sivulla. Mitään ilmoitusta ei ole tullut häiriöista
Muutama minuutti sitten maksoin laskuja. Toimi ihan normaalisti.