Anu Saagim: Rupikonnat pitäisi pakottaa kauneusleikkauksiin
Nyt-liitteen jutussa Saagim linjaa kaikkien kauneudenhoitoon liittyvien asioiden olevan parasta, mitä Virolla on suomalaisille naisille tarjota.
"Jotkut rupikonnat on niin hirveän näköisiä, että ne pitäisi pakottaa leikkauksiin", hän tykittää.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288592302301.html
Hyvä Anu!
Kommentit (33)
Saagim ei näyttänyt niin kovin hehkeältä jutussa olleessa kuvassa, unohtunut käydä silottamassa vekit omasta naamasta. Jotenkin katkeran oloinen ihminen ollut aina kommenteissaan.
saagim on kyllä vanhentunut kovasti. Ketä kiinnostaa sen aivopierut.
Valitettavasti Anun kaltaista "rupikonnaa" edes kauneusleikkaukset ei auta, luonnetta kun ei voi leikkauksilla muokata. Kyllä on Anulla taas rahat lopussa kun pitää lehtien palstoille päästä huutelemaan.
Samalla logiikalla rumasti ajattelevat pitäisi pakottaa aivopesuun.
Vaan mitä voi tehdä tyhmyydelle? Ei mitään :( Eli Saagimia ei voi valitettavasti pakottaa minnekään. Voisiko sen karkottaa autiolle saarelle?
Anu on virolaisten tuksu, ne häpeää sitä simät päästään :D
Eikä sillä oikein enää ole varaa ryppyineen tulla mitään sanomaan.
Onko Anu vähän kuin naispuolinen lassukka? :D
"Känniläinen on aina hirveää katsottavaa. Se on pahin suomalaisnaisten virhe. Suomalaisnaiset juovat liikaa, ainakin kun ne tulee Eestiin ja sitten ne luulee, että ne on seksikkäitä."
Fiksu nainen!
Valitettavasti tätä ruppikonnaa ei leikellä, koska rumuus on katsojan silmissä. Omasta mielestäni ruma, muiden ei. Kenen mittapuun mukaan leikkaukset tehtäisiin? Jonkun mielestä joku voi olla ruma, toisen taas ei...
Aika hurjaa tekstiä mutta kyllähän se totta on. Suomalaiset naiset on suurimmaksi osaksi rumia eikä täällä ole sellaista kulttuuria että arkenakin näytettäisiin hyvältä. Kun meillä on juhlat niin silloin haetaan juhlavaatteet kaupasta koska entiset on pienet ( kun joka vuosi tulee pari kiloa lisää ). Naiset ovat kauniita suomessa vain parikymppisinä ja jos 30 tai 40 vuotias on vielä kaunis niin kyllä sitä tulee katsottua vähän pidempään.
Itsestään huolehtivaa ihmistä on vaan kiva katsella. Yleensä he ovat hymyileväisiä ja elämäniloisia.
Jumakaut miten suomiemännät taas hermostuu kun joku laukoo totuuksia. Totuus on jus niinkuin Anu Saagim sanoo. Montakohan yhtä siistin näköistä 51v. rääpijää tältäkin palstalta löytyy.
[quote author="Vierailija" time="23.08.2013 klo 10:29"]
Valitettavasti Anun kaltaista "rupikonnaa" edes kauneusleikkaukset ei auta, luonnetta kun ei voi leikkauksilla muokata.
[/quote]
Paitsi olihan tuossa edellä hyvä ehdotus siitä, että Saagimilta voisi ommella turvan umpeen ;) Kauneusleikkaus se olisi sekin, ettei tulisi sammakoita suusta. Kvak kvak -- Ah, ihana hiljaisuus.
[quote author="Vierailija" time="23.08.2013 klo 10:37"]
Aika hurjaa tekstiä mutta kyllähän se totta on. Suomalaiset naiset on suurimmaksi osaksi rumia eikä täällä ole sellaista kulttuuria että arkenakin näytettäisiin hyvältä. Kun meillä on juhlat niin silloin haetaan juhlavaatteet kaupasta koska entiset on pienet ( kun joka vuosi tulee pari kiloa lisää ). Naiset ovat kauniita suomessa vain parikymppisinä ja jos 30 tai 40 vuotias on vielä kaunis niin kyllä sitä tulee katsottua vähän pidempään.
Itsestään huolehtivaa ihmistä on vaan kiva katsella. Yleensä he ovat hymyileväisiä ja elämäniloisia.
[/quote]
Anu saagimia ei voi kyllä luokitella tuohon kauniiden ihmisten joukkoon. Hän on lähempänä rupikonnaa kuin prinsessaa, niin katkeria puheita suustaan suoltaa. Luonne tekee vvähintään puolet ulkonäöstä. En minäkään ole mikään kaunotar, mutta olen iloinen, terve ja pidän huolta itsestäni. Saagimska varmaan laittaisi minut leikkausjonoon (ja itsekin haluaisin mennä aina kun on huono päivä), mutta ei paljon minun napaani kaivele hänen mielipiteensä :D
Olen huomannut että suomalaiset pukeutuvat paremmin mitä ennen. Uskon että se johtuu sosiaalisesta mediasta: ihmiset voivat ottaa mallia hyvin pukeutuvilta blggaajilta jne. Kun menen vaikkapa just Viroon, taso laskee. Mutta kauneus on katsojan silmissä. Minä en pidä halvasta tyylistä, johon kuuluu valkoiset saappaat, isot korvikset, guessin jättilogolla varustettu laukku ja pinkki huulikiilto.
Mä en itsekään tajua itseäni miksi, mutta musta Anu on hyvä tyyppi. Hauska. Nauran aina hänen haastattelujaan lukiessani. Anu ei ole sellainen kanamainen orjana muodin ja kauneuden perässä juoksija, vaan raikas kyseenalaistaja ja jotenkin vähän hassu. Osaa varmaan nauraa itselleenkin.
Anu tietää, miten pääsee otsikoihin ja vetää aina samasta narusta...
Anu sanoo samassa lehtijutussa provosoivansa siksi, koska nauttii aiheuttamistaan reaktioista. Tässäkin ketjussa on taas monta mielipidettä, joista Anu saa lisää energiaa.
Sisäistä kauneutta tuolla ihmispololla ei ole koskaan ollut eikä tule. Suurempi murhe mielestäni olla ajatusmaailmaltaan saagim kuin ei kovin viehättävä.
Opiskeluaikaan ryhmässä oli nainen jolla kasvoissa patteja, sairaus jolle ei itse voi mitään. Mietin juuri miltä hänestä ja monesta muustakin tuntuu luettuaan Anu Saagimin aivopieruja.
Onko niin että Saagim on katkera jostain.
Hänen aviopuolisonsa ei ole ulkoisesti kovin viehättävä pieni menninkäisen oloinen mies jota jotkut verranneet rohkeasti jopa puutarhatonttuun.
Olisiko se oma pesä ensin puhdistettava. Menen nyt Saagimin tasolle tietoisesti. Voisiko Risto-Matti Ratian jalkoja pidentää sellaiset 15 cm, Kiinassa ainakin tekevät näitä pidennysoperaatioita ja kukapa tietää vaikka Virossakin. Lisäksi voisi kasvoja silotella eikä olisi haitaksi jos istutettaisiin hiukset päähän ja värjättäisiin hiukset ruskeiksi. Luulen että kurttuista nahkaa löytyy hänen miehestään muualtakin jota voisi vähän oikoa, kiristää ja kuroa. Toivon että nämä ehdotukseni kantautuu Anu Saagimin silmiin. Miltä hänestä tuntuisi jos hänen läheisen ulkonäköä näin arvosteltaisiin ja annettaisiin kehotus mennä korjausoperaatiohin.
Minut saa heti pakottaa kauneusleikkaukseen... kunhan vain joku toinen maksaa.
Vahinko, ettei Suomessa ole Anun kaltaista suorasuuta. On vaan läskejä ja matalajalkaisia suunsoittajia. Rumia baariakkoja, tupakalle ja kaljalle haisevia raunioita. Likaisia ja p..skalle ja k..selle lemuavia.
Saagimilta vois taas turvan ommella umpeen.