Iltalehden kauneimmat morsiamet
http://www.iltalehti.fi/catwalk/201308200095023_ca.shtml
Kuka on mielestänne kaunein morsian, kenellä on kaunein häämekko? Ja muita mielipiteitä kilpailun finalisteista.
Kauniita ja persoonallisia pukuja mielestäni, ainoa mitä ihmettelin, oli ekan kuvan morsiamen laukku.
Kommentit (3)
Eka morsian ei tainnut osallistua kilpaan? Mutta laukku oli kieltämättä kummallinen, vaikka varmaankin häiden kunniaksi ostettu Prada tms.
Ihan kauniita morsiamia, joskin mä en kovin paljon löytänyt persoonallisuutta. Aika perinteisiä olivat kaikki. No, ekalla oli kyllä ihan kiva tyyli, joskin jotenkin minua tökkii tuo tyllihelma ja avoimet hiukset. Kummassakaan ei ole mitään vikaa sinänsä mutta tuossa ei jotenkin sopinut yhteen.
Vitonen oli ihana prinsessa, kiva jos tykkää mutta ei välttämättä omaan makuuni. Seiskan edestä lyhyempi puku laahuksella oli ihan hauska, varmasti aikansa tuote. Näyttää varmaan kahdenkymmenen vuoden päästä samalta kuin ne kasarikermakakut nyt, mutta eihän sitä kannata etukäteen murehtia :)
Oma suosikkini oli ehdottomasti kutonen, ihanan elegantti fiftarihenkinen mekko. En yleensä niin piittaa tuosta tyylisuuntauksesta, mutta tämä oli jotenkin kivan raikas ja erottui edukseen noista muista.
Kutonen on paras. Ainoa joka erottuu hyvällä maulla. Kaikki muut samaa perus a-linjaista olkaimetonta kolttua. Kasilla on kamala pornoposeeraus.