Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

KAMPAAJIA PAIKALLA? Ajattelin tehdä värinpoiston hiuksiini

Vierailija
06.08.2013 |

hiukseni ovat pitkät, tummanruskealla värjätyt. Omaa maantienväristä juurikasvua n. sentin verran.

 

Haluaisin hiukseni takaisin lähelle omaa hiusväriä.

 

Ajattelin rahanpuutteen vuoksi värjätä itse (ei tod. mahollista mennä kampaajalle), eli ensin värinpoisto ja sitten joku tummanvaalea väri päälle.

 

Mutta mitenkäs ne sävyjutut meni, sitä tummanvaaleaa väriä valitessani...? Siis mikä taittaa keltaista ja punaista ja sillä tavoin, ettei lopputulos missään tapauksessa ole ainakaan vihreä!?

 

Värinpoiston jälkeen tiedän, että hiukseni tulevat olemaan juurista kusenkeltaiset ja sitten latvat ovat varmaan jotain oranssia. Minkälaisen tummanvaalean sävyn otan? Ne numerot väripaketeissa kertoivat jotain, pitääkö mun ottaa tuhkaan vivahtava, vai kultaan vivahtava, että taittaa keltaista ja punaista pois? Ja ettei sitä vihreää tule (vai olikos se niin että kun on jo värinpoiston jälkeen hiuksissa valmiiksi sitä keltaista ja punaista, se jo itsessään taittaa pois mahdollisuudet vihertävään lopputulokseen?).

 

 

KAUNIS KIITOS sille, joka osaa ja viitsii neuvoa :)

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan yksi